KözéletÚj szolgáltató viszi tovább az orvosi ügyeletet

2016. május 25., szerda
 
Új szolgáltató viszi tovább az orvosi ügyeletet

Június elsejétől a lejár a Panacea 2000 Kft. szerződése ezért a Hódmezővásárhelyi Többcélú Kistérségi Társulás pályázatot hirdetett a háziorvosi ügyelet ellátás biztosítására Hódmezővásárhelyre, Mártélyra, Mindszentre és Székkutasra.

 

 

 


A pályázatra egyedüliként a debreceni székhelyű Országos Orvosi Ügyelet Egészségügyi Szolgáltató Közhasznú Nonprofit Kft. jelentkezett. Július elsejétől ők látják el 24 hónapig a négy település orvosi ügyeletét.

„A lakosság semmilyen változást nem fog érezni, hiszen nem az ellátás minősége, hanem a szerződés lejárta miatt írtuk ki a pályázatot”- mondta Szél István a Vásárhelyi Híreknek.  A Kistérségi Társulás elnöke, Székkutas polgármestere elmondta még: nagy tapasztalatú, 100 település ügyeleti ellátását végző cég pályázott egyedüliként. Mint mondta, az ellátásért az állami támogatással együtt a 4 településre lebontva arányosan, összesen évi 35 millió forintot fizetnek.

 

Mint azt a Vásárhelyi Hírek a debreceni cégtől megtudta, mindig nagy hangsúlyt fektetnek arra, hogy ügyeleteikben mind az orvosi, mind a szakdolgozói munkakörökben a sürgősségi betegellátásban jártas, korszerű ismeretekkel rendelkező közreműködök alkalmazzanak.

Mint mondták, a központi ügyelet működése a gyakorlatban jelentősen eltér az alapellátás hétköznapi működésének jellegétől és nem tekinthető a háziorvosi rendelés 24 órás meghosszabbításának, hanem sokkal inkább a sürgösségi betegellátás és mentés jellegzetességei érvényesülnek.

 

Hódmezővásárhelyen továbbra is a régi helyen, a Zrínyi utcában a Rendőrség mellett lesz az orvosi ügyelet.

 
 
B.Sz.Z
 

Olvassa el ezt is!

Megújul négy orvosi rendelő

Megújul négy orvosi rendelő

Négy háziorvosi rendelő felújítását tervezik a Területi Operatív Program finanszírozásával. Az összesen 306 milliós beruházás a jövő év elején kezdődik.
Van pénz a tram-train-re

Van pénz a tram-train-re

Az eddig csak jószerével elképzelések, tervek, variációk publikálása után a vonal kiépítésének és villamosok vásárlásának pénzügyi háttere is felbukkant.
Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat

Dombi Boglárka kapta idén a Mátray Attila díjat

Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város közgyűlése úgy döntött: a Mátray Attila díjat az idei évben Dombi Boglárka kapja meg.
A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan

A két győzelemig tartó párharcban az első már megvan

Május 7-én este hazai pályán kezdte az NB I/B Zöld csoport 9. helyéért zajló párharcot a Vásárhelyi Kosársuli.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 21. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt
A régésztechnikusok munkáját bemutató kiállítás nyílt Terepen! címmel a feltárásokon dolgozó régésztechnikusok és önkéntesek munkáját bemutató kiállítás nyílt a Tornyai János Múzeumban.
 
Sárgulás a tradíciók jegyében
Sárgulás a tradíciók jegyében Hódmezővásárhely jellegzetességéhez tartozik, hogy a Mezőgazdasági Kara hallgatói fogatos felvonulással jelképesen elbúcsúznak a várostól is.
 
Pünkösdölő a Tájházban
Pünkösdölő a Tájházban A Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színes népi programmal várja a vásárhelyieket május 23-án délután 3-tól 5-ig, Pünkösd alkalmából.
 
Civil- és sportszervezeteket támogattak
Civil- és sportszervezeteket támogattak Hódmezővásárhely Önkormányzata 37,5 millió forinttal támogatta a helyi egyesületek működését. Idén megemelt kerettel, összesen 40 millió forintot osztottak ki.
 
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc
Elhunyt Kőszegfalvi Ferenc

Kőszegfalvi Ferenc Hódmezővásárhely egyik ismert helytörténésze, bibliográfusa és helyismereti kutatója volt, aki sokat tett a város történetének dokumentálásáért.

 
A 10. helyen zárt a Kosársuli
A 10. helyen zárt a Kosársuli Saša Vejinović: "Hullámzó szezonon vagyunk túl, amiből nagyon sokat kell tanulnunk és a tanulságot levonnunk.”