




Székely Bertalan, Benczúr Gyula, Rippl-Rónai József, Márffy Ödön és Kádár Béla alkotásait is megcsodálhatja a közönség az Értékőrzés című kiállításon, amely pénteken nyílt a szegedi Móra Ferenc Múzeumban.
Kitűnő szabadidős programnak ígérkezik a szegedi Móra-múzeum június 10-én délután megnyílt új kiállítása. Nagy festők, többek között a magyar irodalomtörténet nagy egyéniségeinek, eddig még nem látott portréival.
A tárlat a klasszikus festészettől a klasszikus modernig mutatja be a szegedi múzeum 1850 óta gyarapodó képgyűjteményének legértékesebb darabjait
A bemutatott festmények közül többet erre az alkalomra restauráltak, közülük nem egy még soha sem szerepelt korábban kiállításon.
A tárlat keresztmetszetet ad a magyar festészet fejlődéséről és viszonyáról az egyetemes tendenciákhoz.
A kiállított képek némelyike meglepetéssel szolgál a látogatóknak. Az anyagban szerepel például Mikszáth Kálmán egy fiatalkori portréja is. Nyilasy Sándor az ifjú szerkesztőről készült festménye még nem a testes pipázó irodalmárt örökíti meg, ám annak sem kell messzire mennie, aki az idős íróra kíváncsi, a múzeumban egy emelettel lejjebb őt is megtalálhatja Vágó Pál a szegedi nagy árvízről készült alkotásán.
A tárlat látogatói találkozhatnak Károlyi Lajos több önarcképével is ezeket a festő egy virágcsendélete egészíti ki, melyet Móra Pannának, az egykori múzeumigazgató Móra Ferenc lányának dedikált.
A kiállítás előkészítése során a közgyűjtemény raktáraiban több mint ötszáz alkotást néztek át, s ezek közül választották ki azt az ötvenet, melyet december 18-ig láthat a közönség. A kérdés, amelyre nem kaptunk választ, vajon mennyi, még soha be nem mutatott képzőművészeti értéket őrizhet a Móra-múzeum?