Kultúra, oktatásTűzben fogant művészet

2015. október 11., vasárnap
 

Záró estjét tartotta október 10-én a XVIII. Vásárhelyi Kerámia Szimpózium. Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város, a Wartha Vince Kerámiaművészeti Alapítvány szervezésében, a hódmezővásárhelyi kerámia- és porcelán termékeket gyártó üzemek segítségével 13 magyar illetve külföldi művész öt hétig alkotott Vásárhelyen.

 

 

Fotók: VH

 

 

Pannonhalmi Zsuzsanna keramikusművész, a Wartha Vince Kerámiaművészeti Alapítvány kuratóriumának elnöke, a szimpóziumok fáradhatatlan szervezője, a Vásárhelyi Híreknek elmondta, hatalmas kísérletező kedv jellemzi minden évben a szimpóziumot. Kipróbálhatják a rendelkezésükre álló anyagokat, technológiákat, égetési módokat, a legfinomabb porcelántól a legdurvább samottig. Az idei alkotás során is az egyedi mintázástól az üzemekben sorozatban gyártott termékek felhasználásával új formai megfogalmazások születtek.

 

Egy másik megközelítésben úgy is lehet fogalmazni, hogy a gyárakban használatos technológiák, termékek erősen befolyásolják, irányítják, orientálják az alkotók fantáziáját.

Pannonhalmi Zsuzsanna a Vásárhelyi Híreknek erre a felvetésére azt mondta, nagyon jónak tartja, mert ez inspirálóan hat, amelyhez feltétlenül hozzá kell tenni, meg kell valósítani az egyes alkotók saját elképzeléseit.

 

Az október 10-i záró esten a Nagy Sándor utcai Nemzetközi Kerámia Központban rendezett alkalmi kiállítás is ezt az alkotói  felszabadultságot sugározta. Idén Formanek Zsuzsa, Ludmila Kovářǐková Morvaországból, N. Csehi Edit, Orosz Mária, Peggy Bjerkan az Egyesült Államokból, Schéffer Anna, Schrammel Imre, Szőcs Andrea Éva, Szvet Tamás, Tomay Kata, Tuza László és Várbíró Kinga Evelin vett részt a szimpóziumon.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Korszerű sportközpont a Tiszti Klub helyén

Korszerű sportközpont a Tiszti Klub helyén

A Fülöp Mihály Magyar Kupasorozat Csomorkány Kupa versenyének keretében október 10-én délután hivatalosan is felavatták a Vásárhelyi Vívócentrumot. Képekkel!
Ennivaló receptjeink -  Rakott lencse

Ennivaló receptjeink - Rakott lencse

Csúnya vagyok, de finom vagyok! Üzeni kép a vállalkozó kedvű háziasszonyoknak. Különleges ízpárosítást ajánlunk: lencsét és padlizsánt.
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026

Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026

Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026

Vásárhelyi Művészeti Díj 2026

Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 

És ezt már olvasta?

A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren
A 43. Magyar Sajtófotó Kiállítás a Kossuth téren Az országot 2021 óta járó, az előző év legjobb sajtófotóit bemutató vándorkiállítás Hódmezővásárhelyre érkezett.
 
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán
A Kosársuli felugrott a 9. helyre a tabellán A PTE-PEAC-ot fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 16. fordulójában. a csapat végig uralta a meccset és visszavágott az őszi vereségért.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 5. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.