SportTovábbjutott a Kosársuli

2014. október 12., vasárnap

Továbbjutott a Kosársuli

Magabiztos idegenbeli győzelemmel jutott tovább a Hepp Kupában szombaton a Vásárhelyi Kosársuli. A mérkőzés sorsa már az első félidőben eldőlt a Békéscsabai KK ellen. A hazaiak csak hét percig tudták tartani magukat az október 18-án már hazai pályán a rivális Egert vendégül látó Cziberéék ellen.

Képünkön a mérkőzés legjobbja, Rostás Imre

Az első negyed elején még fej-fej mellett haladtak a csapatok, a hazaiak elsősorban hárompontosokkal operáltak (az egész meccsen tízszer találtak be, a hármas vonal mögül). Ezután azonban a kék-sárgák keményebb védekezésükkel tették egyértelművé, hogy miért játszanak egy osztállyal feljebb a Békés megyeieknél. A Rostás Gábor, Kelemen Balázs, Nyilas István trió pedig rövid idő alatt 13 pontot vágott, amire szinte válasz sem érkezett. A második negyed közepén rengeteg labdát szereztek a vásárhelyiek, ráadásul mindössze egy kosarat kaptak. A pontgyártásról Vas, Gruda és Rostás Imre gondoskodott, így tovább nőtt az előny is.

A félidő után érthetetlen rövidzárlat következett, rengeteg eladott labda és négy perces gólínség után Nyilas nyugtatta meg társait egy kétpontossal. Sőt neki és az egész mérkőzésen jól játszó fiatal Rostás Imrének köszönhetően a harmadik játékrész végére a rossz produkció ellenére sikerült újabb 5 ponttal meglépni a viharsarkiak elől.(41-67)

A negyedik negyedben újra jól védekeztek dr. Elek András tanítványai, akik sikeresen találták meg a Békéscsaba területvédekezésének kulcsát. Az utolsó tíz percben újra eredményesen játszva Czibere Zoltán utolsó percben dobott hárompontosával 88-49-es győzelmet arattak. A Kosársuli tehát továbbjutással hangolt az október 18-i, Eger elleni rangadóra, amelyet a közönség ingyenesen láthat a Hódtói Sportcsarnokban.

Békéscsabai KK – Vásárhelyi Kosársuli 49-88 (18-30, 10-19, 10-15, 11-24)

Hepp Kupa mérkőzés, Békéscsaba. Vezette: Borgula, Papy

Kosársuli: Vejinovics 8, Czibere 10/6, ROSTÁS I. 16, VAS 16/6, Gruda 7,

csere: NYILAS 16/9, Kukla 3, Varga 4, Kelemen 8, Mócsai.

Edzők: dr. Elek András, Utasi Gábor

Dr. Elek András edző: Egy NB I/B-es csapat azzal különb egy NB II-esnél, hogy jobban védekezik és jobbak a centerei. Mindkettőt bebizonyítottuk Békéscsabán.

Forrás: Vásárhelyi Kosársuli

Gyógyít a gyógyvíz?

Kevesen tudják, hogy október 12-e az ízületi betegek és betegségek világnapja. Sokan hisznek a termálvizek jótékony hatásában, nem is alaptalanul.
Januárban lesz kész a kórház központi épülete

Korszerűsítették a fűtési hálózatot, kicserélték a külső nyílászárókat, akadálymentesítették az épületet, földszintjén a központi betegirányító kap majd helyet.
Nem szakadt meg a győzelmi sorozat

Az NB I/B Zöld csoportjának 22. fordulójában, március 2-án Egerben, az Eszterházy SC vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli.
Kampánystart

Bejelentette indulását a Helyi önkormányzati választásokon Kovács Pál. Programját 73 pontban foglalja össze.

A Föld kis vásárhelyi bajnokai
A Föld kis vásárhelyi bajnokai Az EON által a 'Föld bajnokai' címmel hirdetett pályázat egyik győztese a Hódmezővásárhely Egyesített Óvoda Oldalkosár utcai Tagintézménye.

A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen
A szakma kiváló tanulója döntő Vásárhelyen A 3 napos döntőt Dél Alföld egyik legjelentősebb agrárképző intézménye, a Gregus Máté Mezőgazdasági Technikum és Szakképző Iskola rendezi.

Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával
Együtt megélt történelem - idősek és fiatalok bevonásával A személyes visszaemlékezések feltárására és megőrzésére indul kezdeményezés Hódmezővásárhelyen az oral-history, az elbeszélt történelem módszerével

A húsvéti nagyhét közepén járunk
A húsvéti nagyhét közepén járunk 400-ban ünnepi menetben vonultak a hívek pálmaágakat lengetve az Olajfák hegyéről Jeruzsálembe. Március 24-én, a Virágvasárnappal kezdődött a nagyhét.

Idén is remekeltek a Máté taekwondosok
Idén is remekeltek a Máté taekwondosok Mogyoród adott otthont a 2024-es Diákbajnokságnak, amelyen  27 egyesület 340 versenyzővel vett részt.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj
A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perces olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!