






A hódmezővásárhelyi Ecker Szilvia Essende estélyi ruha modelljével részt vett azon a rendhagyó budapesti filmpremieren, amelyen mellrákon átesett hölgyek léptek a kifutóra.
Képünkön Ecker Szilvia és modellje
Min mennek keresztül azok a nők, akiknek emlőrák miatt részben vagy egészében el kell távolítaniuk a mellüket? Hogyan élik meg mindezt a családtagok, elsősorban a férj vagy az élettárs? Elég erős tud-e lenni két ember között az érzelmi kötelék, hogy mindezek után is együtt maradjanak?
Erről szól az Apolka című film, amely olyan módon közelíti meg az emlőrák témáját, ahogy ezt eddig kevesen tették. A film rendhagyó premierje szeptember 30-án volt Budapesten, a Hotel Corinthiában egy divatbemutató keretében.
Megírtuk, különleges ötlettel álltak elő a film készítői, ugyanis a mellrákon és mellműtéten átesett nőket kerestek meg, akik egy rendhagyó divatbemutató manökenjeiként vettek részt a filmpremierjén. 16 meghívott tervező kollekcióit mutatták be, a legkülönbözőbb korú hölgyek. A legfiatalabb 29 éves volt. A bemutató modelljei mind teljes életet élnek a műtét óta, és azt vallják, a mellrákot túl lehet élni – és túl is kell! Ahogy fogalmazott egyikük: "Történt velünk valami nagyon rossz, aztán rengeteg jó!"
Éppen ez az erénye a gálaesten levetített Apolka című filmnek is, amely olyan módon közelíti meg az emlőrák témáját, ahogy ezt eddig kevesen tették.
Apolka egy hatvanas évei elején járó nő. Negyven éves házassága volt és van férjével, Gáborral, akivel hol külön élnek, hol együtt. Lánya és veje egy házban élnek vele, és megszokták, hogy Apolka néha eltűnik hosszabb időre, dolgozik, csavarog a világban. Egy nagytakarítás alkalmával azonban Apolka könyvespolcáról a földre hull egy onkológiai értesítő: "Az Ön szervezetében rákos daganatot találtunk. Kérem, fáradjon be az eltávolító műtét és a kezelés részleteinek egyeztetése végett!" Innen indul a történet: egy nem szokványos élethelyzet, amit meg kell oldani. A főszereplő, Moór Marianna maga is átesett a betegségen, ezért is tarthatta fontosnak, hogy részt vegyen a megelőző kampánynak is beillő film készítésében.
A filmet, amely a premieren többeknek is könnyeket csalt a szemébe, hamarosan műsorra tűzi a Magyar Televízió. A filmet kiegészítik a divatbemutatón készült felvételekkel, amelyen a betegséget sikerrel leküzdő 16 hölgy tartott divatbemutatót.
A film készítőitől megtudtuk, hogy ne valamiféle fikciós alkotásra gondoljon a néző, mert a valós életben mellrák után is teljes életet lehet élni, amit a betegségen átesett nők egy divatbemutatóval is szemléltettek.
Az ország 16 neves divattervezői közé felkérték a hódmezővásárhelyi Ecker Szilviát is, akinek a modelljeit már több nagy hazai divatbemutató közönsége megtapsolhatta. A divattervező a Vásárhelyi Híreknek a divatbemutató után elmondta, profi módon megszervezett, megható pillanatoktól sem mentes, nagyszerű esten vett részt. Ő is nagy tapsot kapott amikor a 44 éves 7 éve kigyógyult, egy budapesti önkormányzatnál dolgozó alkalmi manökenjével végigment a kifutón. Azt is elmondta, nagyon jó érzés és megtisztelő volt számára, hogy az ország 16 jelentős divattervezőjével együtt vehetett részt ezen a rendhagyó filmpremieren.