SportTörök Sándorra emlékezünk

2019. január 12., szombat
 
Török Sándorra emlékezünk

Most 14 éve hogy Török Sándor nyugalmazott test-nevelő tanár, úszó- és vízilabda-szakedző, első osztályú játékvezető, a hódmezővásárhelyi úszó- és vízilabdasport megteremtője életének 73. esztendejében elhunyt.

 

 

 

 

 

 

 

 

Török Sándor Hódmezővásárhelyen született 1932. február 14-én. Testnevelő tanár, edző, úszó. Általános és középiskolai tanulmányait Vásárhelyen végezte, majd a TF tanári szakán szerzett diplomát. 1947-ben tehetséges mellúszóként tűnt fel, de 1956-ig több sportágban (atlétika, kézilabda, kosárlabda, vízilabda) sportolt. 1954–1972-ig úszó és vízilabda edzőként, 1976–1994-ig az önállóvá vált vízilabda szakosztály edzőjeként dolgozott, ez alatt 1023 meccsen ült a H. Bástya, a MÁV–HMTE, a H. Medosz, a HVSE kispadján. Irányításával kerültek vízilabdásaink először az OB I-be 1980-ban. 1954-től a Csongrád megye Sporthivatalban, 1957-től a Tarjáni Általános Iskolában dolgozott.

A Bethlen Gábor Gimnáziumban 1960-tól tanított testnevelő tanáraként, onnan ment nyugdíjba 1996-ban. Munkássága elismeréséül 1958-ban a Testnevelés kiváló dolgozója, 1981-ben Pro Urbe, 1993-ban Toldi Miklós díjat kapott. 1980-ban a Csongrád Megyei Hírlap az Év edzőjének választotta, 2002-ben Csongrád megye sportjáért, 2003-ban Olimpiai aranygyűrű kitüntetést kapott.

2005 január 11-én hunyt el, január 24.-én volt a temetése

2009-ben róla nevezték el a hódmezővásárhelyi strandfürdőt.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

133 vásárhelyi katona soha nem tért haza

133 vásárhelyi katona soha nem tért haza

Január 12-én a Don-kanyar hősi halottai tiszteletére rendeztek ünnepi megemlékezést és koszorúzást Hódmezővásárhelyen
Egy fiatalkorú vásárhelyi lányt futtattak

Egy fiatalkorú vásárhelyi lányt futtattak

Kábítószert adtak neki és annak hatása alatt a sértettet prostitúcióra bírták rá. Egy szegedi nőt és társait elfogták.
Kosársuli győzelemmel kezdte az új szezont,

Kosársuli győzelemmel kezdte az új szezont,

A csapat a negyedik negyed második feléig szoros meccset játszott a Pénzügyőrrel a Hódtói Sportcsarnokban, végül 10 ponttal győzni tudott.
Nem jött össze a győzelem

Nem jött össze a győzelem

Október 17-én este a Nagykőrös vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli. Az NB I/B Zöld csoportjának 4. fordulójában megvolt az esélye a győzelemre.
 

És ezt már olvasta?

Készül a monográfia újabb kötete
Készül a monográfia újabb kötete A munka tavaly kezdődött, és várhatóan 2028-ban kerül a nyomdába az újabb nagy monográfia. 21 szerző dolgozik rajta, részben a vásárhelyi levéltárra támaszkodva.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 39. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Olga köszöntötte a vásárhelyieket
Olga köszöntötte a vásárhelyieket Október 11-én hivatalosan is átadták Ölelő Olgát a nagyközönségnek. Jóllehet már hetek óta megkezdődött az érdeklődők „zarándoklása” a Kása-erdőbe.
 
Nyert a Kosársuli az egriek ellen
Nyert a Kosársuli az egriek ellen Október 10-én este az NB I/B Zöld csoportjának 3. fordulójában az Egert fogadta a Vásárhelyi Kosársuli és az előnyét végig őrizve magabiztosan győzött.
 
Bölcsödék, óvodák fejlesztése
Bölcsödék, óvodák fejlesztése Két helyszínen több, mint 40 millió forintos beruházás zárult az Önkormányzati fenntartású bölcsődékben. Óvodai fejlesztések is voltak a nyári szünetben.
 
Még szinte el sem indult a fűtési szezon
Még szinte el sem indult a fűtési szezon Máris szénmonoxid veszély miatt vonultak ki a tűzoltók egy vásárhelyi és egy mindszenti családi házhoz. Időben érkeztek, ezúttal szerencsére nem volt áldozat. Hasznos tanácsok.
 
A tavalyi Őszi Tárlat fődíjasának önálló kiállítása
A tavalyi Őszi Tárlat fődíjasának önálló kiállítása Művészete klasszikusan modern, illetve korszerűen klasszikus, köszönhetően a középkort idéző aprólékos technikának és az ebből eredő míves megformálásnak.