Kultúra, oktatásTöredékek Kondor Béláról

2017. február 15., szerda
 
Töredékek Kondor Béláról

Kondor Béla (1931-1972) születésének 86. évfordulóján beszélgetést rendeznek a 20. század második felének legnagyobb hatású alkotója életútjáról és életművéről február 17-én, pénteken 17 órai kezdettel a Tornyai János Múzeumban.

 


 

A Töredékek Kondor Béláról című est meghívott vendégei Kondor Mária, a művész testvére, hagyatékának gondozója, Fertőszögi Péter, a Kovács Gábor Művészeti Alapítvány vezetője, valamint Mohai Gábor Kazinczy-díjas előadóművész, Kondor verseinek legautentikusabb tolmácsolója, aki Kondor költeményivel idézi meg a 86 évvel ezelőtt született „homo fabert” és sokoldalú géniuszt.

A beszélgetést Simon Ferenc, a Bethlen Gábor Református Gimnázium tanára vezeti.

 

A rendezvény felvezetéseként február 17-én, 16 órai kezdettel Fertőszögi Péter művészettörténész, a Jelet hagyni kiállítás kurátora tart vezetést a tárlaton.

 

 

Olvassa el ezt is!

Súlyos tömegbaleset négy halottal

Súlyos tömegbaleset négy halottal

Hét jármű, köztük kamionok, személygépkocsik és egy busz ütközött össze február 15-én reggel fél nyolckor az M43-as autópályán. Helyszíni képekkel! 
Félmilliárdos felújítás két vásárhelyi intézményben

Félmilliárdos felújítás két vásárhelyi intézményben

Igazán ráfér már egy felújítás a hódmezővásárhelyi Kalmár Zsigmond iskola épületére, szintén megújulásra szorul a Cseresnyés Kollégium épülete is.
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak

Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak

A díj olyan képzőművészeknek adható, akik munkásságukkal hozzájárultak a város kulturális életének gazdagításához, művészi hagyományainak továbbviteléhez.
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola

Bővül a Szőnyi Benjamin iskola

Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 31. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.