BulvárTizennyolc éves a város idei karácsonyfája

2018. november 28., szerda
 
Tizennyolc éves a város idei karácsonyfája

Tavaly a BFMK előtt állították fel – egyes becslések szerint az eddigi legnagyobb - város karácsonyfáját. A Kisfaludy utcában az egyik családi ház kertjében növögetett több évtizeden át.

 

 

 

 

 

 

 

Az idei fa viszont a város határán túlról, de közigazgatási területéről, Szikáncsról érkezett a Kossuth térre.  

- Nagy öröm, hogy a mi fenyőnket választották, de persze egy könnycsepp azért kicsordult a szememből, amikor elkerült innen – mondta a Szikáncson élő Kisalbert Éva. Párjával, Török Lászlóval 2000-ben karácsonyra vették, majd az azt követő tavasszal ültették a házuk mellé az akkor nagyjából 70 centiméter magas, gyökeres fácskát.

 

Mára már akkorára nőtt, hogy súrolta a szomszéd házának tetejét, ezért döntöttek úgy, hogy felajánlják a városnak, legyen ebből Hódmezővásárhely idei karácsonyfája.

 

- Minden évben felhívást teszünk közzé, olyan, szép formájú fenyőfákat adományozhatnak a városnak a lakosok, amelyek már kinőtték a helyüket - részletezte Rárósiné Tapodi Petronella főkertész. - Általában októbertől kezdjük szemügyre venni a növényeket. A külleme is sokat számít, illetve azt is figyelembe kell vennünk, hol helyezkedik el, azaz hozzáférünk-e, meg tudjuk-e oldani a kivételét. Kisebb fákat is fel szoktak ajánlani, azokat például a gyermekkarácsony alkalmából, vagy a művelődési központban helyezzük el.

 

Vásárhely - közel 10 méteres - karácsonyfáját november 28-án szállították Szikáncsról a Kossuth térre, és a díszítését is elkezdték.

 

Olvassa el ezt is!

Jónás és a cet a Hódmezővásárhelyi Művésztelepen

Jónás és a cet a Hódmezővásárhelyi Művésztelepen

Kulcsár Írisz szobrászművész kiállításának főszereplői hazai tájak panorámái.
Szelektív hulladék - Esszéíró pályázat

Szelektív hulladék - Esszéíró pályázat

A ’Dönts helyesen! – Szelektálj! II.’ című projekt keretében esszéíró pályázatot hirdetnek középiskolás tanulók és felsőoktatási hallgatók részére.
Hetilap lesz a Délmagyarországból

Hetilap lesz a Délmagyarországból

Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.
Ilyen sem volt még - Nagymágocsi csípős világhírnév

Ilyen sem volt még - Nagymágocsi csípős világhírnév

Több, mint 200 szósz vett részt „vakkóstoláson” a kontinens minden tájáról. Ezután született a döntés: a nagymágocsi Szabó Attila  aranyérmet nyert.
 

És ezt már olvasta?

A Liszt lett a rangos verseny győztese
A Liszt lett a rangos verseny győztese A Domonkos Nővérek Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolája a Magyar Színház „Az ország iskolája” versenyében 4487 szavazattal az első helyen végzett.
 
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról
Nyomozás a 17 milliárd forint felhasználásáról A Csongrád-Csanád 04-es választókerületben, a nyilvánossá vált 790-es listában – 4 vásárhelyi kötődésű alapítvány, egyesület, szervezet és KFT. kapott támogatást.
 
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával
Újabb óvodai mosdó alakul át a Villeroy&Boch; támogatásával A fennállásának 50. évfordulója alkalmából, 2015-ben a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Hódmezővásárhelyen.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 25. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői
A vásárhelyi szakképző intézmények érettségizői HSZC intézményeiből összesen 26 osztályban 523 tanuló fejezte be tanulmányait a 13. technikumi és a 3/11 szakképző évfolyamokon.
 
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.
Vitézy Dávid: hosszú és nyilván nehéz folyamat lesz.

A kormány elrendelte a dohánykoncessziók teljes körű felülvizsgálatát, benne az 1100 milliárd forintos forgalmat folytató hódmezővásárhelyi gyökerű céget. 

 
Pláza épülhet az Aldi mellett
Pláza épülhet az Aldi mellett A beruházó egy üzletházat épít a területen, a szerződés alapján pedig a fejlesztésnek legalább 45–50 ember foglalkoztatását kell lehetővé tennie.