SportTizenkilenc érmes helyezést hoztak haza a vásárhelyi úszók

2013. május 16., csütörtök

Május 11-12-én rendezték meg a Kecskeméti Fürdőben a régi hagyományoknak megfelelően a 2013. évi BÁCSVÍZ Kupát. A verseny a tavalyihoz hasonlóan rendhagyó volt, mivel ismét voltak a szombati versenynapon előfutamok és döntők is. A vasárnapi versenyszámokat normál időfutamos lebonyolítással rendezték.

A 2 napos versenyen a hódmezővásárhelyi Hód Úszó Se -t 15 fő képviselte. Versenyzőik 7 arany-, 6 ezüst- és 6 bronzérmet gyűjtöttek, valamint 3 új városi csúcs és 29 egyéni csúcs született.

A Hód Úszó Se hivatalos honlapján a sportolók versenyeredményei mellett, az edzők rövid értékelése olvasható

Tóth Tibor edző:

A versenyen a csoport 5 tagja indult, összesen 12 versenyszámban. A 12 rajtból 10 egyéni csúcs (83%), valamint 3 városi csúcs született. Csak két versenyző Schuster Petra és Szabó Tamás versenyzett korosztályának megfelelően, a többieket ifjúsági versenyzőként a felnőttekkel értékelték együtt. Ez a verseny zárta felkészülésünk jelentős szakaszát. A következő versenyek, melyekre készülünk már az országos bajnokságok lesznek.

Szabó Tamás (88) egy hosszabb sérülésből felépülve versenyzett, a felkészülési időszaknak megfelelő eredmények születtek versenyszámaiban. Minkét mellúszó számban a döntőbe jutott.

50 mell 2. hely (29,76), 100 mell 3. hely (1:06,31)

Schuster Petra (92) számára az elsődleges célok az országos bajnokságra a nevezési szintek teljesítése. Ez 50 mellen és 50 pillangón sikerült is.

50 mell (37,82), 100 mell (1:26,07), 50 pillangó (33,41)

Keresztesi Márkó (95) kiváló versenyzéssel két városi csúcsot úszott, 100 gyorson ifjúsági, illetve felnőtt csúcsot is jelent az eredménye

50 gyors városi csúcs (25,36), 100 gyors városi csúcs 9.hely (54,74)

Kendi Péter (95) 50 háton városi csúcsot úszott, mellyel a döntőbe is bejutott. Itt már sajnos nem sikerült tovább javítani eredményén. 100 háton egyéni csúcs született.

50 hát városi csúcs 10. hely (29,40), 100 hát 10. hely (1:04,32)

Kerecsen Kincső (97) ragyogó versenyzéssel minden versenyszámában egyéni csúcsot úszott. 50 háton a döntőben még tovább javította eredményét és újabb egyéni csúcs született.

50 hát 8. hely (32,86), 100 hát (1:10,95), 50 gyors  (29,89)

Kiss László edző:

A szombati „maratoni” versenyen 9 fővel, a vasárnapi rövidebb programú, de hosszabb távú versenyszámokban 5 fővel vettünk részt. A 41 indulás során 29 egyéni csúcs született, így a verseny eredményességi indexe (29 javítás / 41 rajt) 70,7 %. Röviden: tart még a lendület.

A kétnapos versenyen 17 érem született.

Ugrai Panna megnyerte az 50 mell, a 100 mell és a 200 vegyes versenyszámokat, mellette 50 pillangón és 100 háton második lett korosztályában.

Oláh Norbert szintén három elsőséggel dicsekedhet, hiszen az 50 mell, 100 mell és 100 pillangó számokban nem talált legyőzőre. A 200 méteres mellúszásban ezüstérmes lett.

Nagy Petra 50 háton elsőként ért célba, mellette még háromszor lett harmadik: 100 háton, 100 mellen illetve 200 vegyesen.

Kovács Zétény 50 háton és 50 mellen második, 100 gyorson harmadik helyen végzett.

Szabó Bence 100 gyors eredményhirdetésekor állhatott fel a dobogó harmadik fokára.

A verseny során kimondottan gyenge eredmény nem született. Mindenki „hozta” a várt, vagy remélt időket. Természetesen azért voltak jelentős javítások is.

Labozár Zsolt 400 vegyesen közel 25 mp-et faragott le a tavaly nyári „őskövület” idejéből.

Sipos Zoltán mindkét számában javított, különösen a 100 háton a 6 m-es jobb ideje és szép technikája volt biztató – a jövőre nézve.

Tót Csaba 5 szám – öt javítás. Ezek közül a 100 mellen és 200 gyorson elért ideje a legértékesebb, hiszen ezen versenyszámokban is megúszta az ob. nevezési szintjeit.

Zaka Maja pillangón volt ellenállhatatlan, hiszen már délben „beúszta” magát az esti döntőbe, ahol tovább faragott idejéből és hatalmas egyéni csúccsal – szintén nevezési szintidőt teljesítve, a 6. helyen végzett. A 100 háton és 100 mellen délelőtti ideje is esti döntőt „ért”. A két szám közül a 100 mellen szerepelt még az esti fináléban, ahol 10. lett.

Borbás Gergő tovább „kínlódik” 50 gyorson, de 50 mellen, 100 háton és 200 gyorson is átírta korábbi idejét.

Szabó Bence 100 gyorson elért egyéni csúcsa harmadik helyezést eredményezett.

Oláh Norbert most megúszta 100 pillén a felnőttek által „elvárt” 1:25 perces időt (1:24,66 p) és a 400 gyorson is javított 3,84 mp-et, de 5:20 perces „álom idő” még júniusig várat magára.

Nagy Petra 200 vegyesen, 50 pillén és 100 mellen alkotott nagyot.

Ugrai Panna már-már szokásos módon lep meg bennünket. Különösen a 200 vegyesen javított jelentősen. Még „szerencse”, hogy nem úszott belül 3:10-en, így biztos, hogy ezt az időt nem kell „kőbe vésnünk”. A 100 háton is sikerült az 1:30-as küszöböt átlépni ( 1:29,82 p ).

Kovács Zétény nemcsak a két 50-es számban volt eredményes. A 100 gyorson 3,36 mp-es javítása már „testesnek” mondható.

Forrás: Hód Úszó SE - VH

Rendőröket akart kirabolni, jogerősen öt évet kapott

A 21 éves hódmezővásárhelyi Balog Ádám a bűncselekmény napjának reggelén, mielőtt elindult volna, az interneten utánanézett, mekkora büntetést kaphat fegyveres rablásért.
A barcelonai VB jegyében

Risztov Éva: Itthon nagyon jó feltételek mellett tudunk edzeni, amit jelenleg máshol Magyarországon nem is tudnak biztosítani számunkra
Vásárhelyi vívósiker Törökországban

Az antalyai U23-as Európa- bajnokság nyitónapján tőrözőinknek köszönhetően a magyarok játszották a főszerepet.
Jelentős hasznot hozott a Batidai kastély

Grosswiese Befektetési Zrt. éves beszámolója szerint cég árbevétele és profitja egyre növekedett az utóbbi években. Tavaly 123 millió volt a nyereség.

Családi események Hódmezővásárhelyen 2024 2024. 21. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...

Vásárhelyi érmek a Vívó Vidékbajnokságon
Vásárhelyi érmek a Vívó Vidékbajnokságon Június 8-9-én a Magyar Vívó Szövetség megbízásából a Zalaegerszegi Vívó Egylet Tőr utánpótlás Vidék bajnokságot rendezett. Eredmények.

Választás 2024
Választás 2024 A június 9-én megtartott választás eredményeként ismét Márki-Zay Péter lett a polgármester. Ezúttal mind a 10 választókerületben a Mindenki Magyarországa nyert.

10 éve hunyt el a legendás Aranycsapat kapusa - személyes emlékezés
10 éve hunyt el a legendás Aranycsapat kapusa - személyes emlékezés Emlékezés más szemmel, Fekete Párduc, vagyis Grosics Gyula és a Vásárhelyi Hírek főszerkesztőjének személyes barátsága okán.

Beindult a Deja Vu
Beindult a Deja Vu Június 6-án délután 5-től nyíltak meg a kapuk az Újszegedi Partfürdőn. Még két napig két helyszínen egymást váltják az előadók, DJ-k.

VI. Őz-ŐSök találkozója
VI. Őz-ŐSök találkozója A Hódmezővásárhelyi Levéltár előadótermében az Őz-ŐSök találkozóján, a pályázati eredmények mellett, a bemutatják beérkezett pályaművekből készült hangfelvételeket is.