SportTizedik lett az EnterHód Vásárhelyi Kosársuli

2014. május 18., vasárnap
 

Mindenképp győzni szerettek volna a Kosársuli játékosai utolsó hazai meccsükön, de könnyed játék helyett többnyire görcsös erőlködés volt a pályán. Az akarattal, küzdeni tudással ezúttal sem volt gond - a Baja azonban szombat este jobb volt a Vásárhelynél. 

 

Fotók: Berei Béla (VH)

 

 

Jól kezdett a hazai csapat, szinte minden támadásból kosarat dobott Vas és Gruda (15-10). A következő öt percben azonban összeomlott a gépezet: a könnyed és eredményes játékból szenvedés lett. A rossz dobásokat és eladott labdákat megbüntették a vendégek, Mándity és Hosszú kosaraival kiegyenlített a Baja (19-19).

 

A második negyed elején felváltva születtek a pontok. A 14. percben 26-25 volt az állás, ezután viszont (az utóbbi meccseken már megszokott módon) 6 percig nem dobtak kosarat Mócsaiék. A védekezés nem volt ugyan rossz, de egyre inkább elhúztak a vendégek. Félidőben 26-35 állt a táblán.

 

Szünet után, ahelyett - hogy egy huszáros rohammal egyenlítettek volna a hazaiak, ott folytatták, ahol abbahagyták. Az újabb 4 perc - dobott pont nélkül, 18 pontos vendégelőnyt eredményezett (26-44). Szerencsére nem adta föl a csapat, és a 11 pontot betermelő Czibere révén (Varga segítségével) a negyed végére 12-re csökkent a hátrány (43-55).

 

Az utolsó tíz percet remek védekezéssel kezdte a Kosársuli, támadásban pedig Kukla és Varga  foghatatlan volt. A közönség is bízni kezdett 51-55-nél, hiszen bőven volt még idő. Sajnos a bajaiak feléledtek, így a következő 4 percben felváltva estek a kosarak (61-65). Kukla mellett Vejinovics is eredményes volt, de a bajai Mándity sem tétlenkedett. A vásárhelyiek kicsit túlpörögtek, és néhány gyors, rossz döntés után kimaradt dobások következtek, amit a vendégek kosarakkal büntettek (62-69). Varga és Vas révén gyorsan sikerült ugyan 3 pontra felzárkózni, de ennél közelebb nem. A 31 pontig jutó Hosszú büntetőivel a Baja megtartotta előnyét, így utolsó hazai meccsén becsúszott a Kosársuli 3. hazai veresége.

 

Az EnterHód Vásárhelyi KS ezzel 10. lett a bajnokságban, ami a 24 csapat közül azért nem rossz eredmény. A legkisebb költségvetéssel küszködő Kosársuli az egész mezőny legnagyobb nézőszámával dicsekedhet, amit 12 hazai győzelemmel háláltak meg Cziberéék.

 

 

EnterHód Vásárhelyi KS - Bajai Bácska FKE 72-75 (20-19, 6-16, 17-20, 29-20)

NB I/B-s férfi kosárlabda mérkőzés

Hódtói Sportcsarnok, 300 néző - vezette: Gelencsér, Praksch, Reisz

Kosársuli: Vejinovics 8/3, Mócsai -, Vas 10, VARGA 15, GRUDA 10,

csere- Rostás I. -, KUKLA 12, CZIBERE 17/3, Grezsa -, Rostás G. -.

edzők: dr. Elek András és Utasi Gábor

 

 

dr. Elek András edző: "Nagyon kár, hogy nem tudtunk győzelemmel búcsúzni a közönségtől - de az "A" csoportos Hosszúval és Mándittyal nem bírtunk. Remélem rájövünk a nyáron, hogy mi az oka a meccsenkénti 5-6 perces pontszüneteinknek."

 
 
Forrás: EnterHód Vásárhelyi Kosársuli
 

Olvassa el ezt is!

Elballagtak a Mezőgazdasági Kar hallgatói

Elballagtak a Mezőgazdasági Kar hallgatói

Május 16-án 61 végzős hallgató búcsúzott – ha nem is véglegesen –  a hódmezővásárhelyi Mezőgazdasági Karától. Képekkel!
Lesz Mártélyon kavalkád, vagy valami hasonló

Lesz Mártélyon kavalkád, vagy valami hasonló

Május 31-én Retro Családi Nap néven Mártélyon a töltés előtt található sportpályánál 10 órától egymást érik majd a programok. Részletes programmal!
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 5. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll

A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll

A Pénügyőr győzelmekkel, a Kosársuli vereségsorozattal. A két csapat ellentétes előjelekkel várhatta az alapszakasz második félidejét.
 

És ezt már olvasta?

A Kosársulinak nem jött össze a győzelem
A Kosársulinak nem jött össze a győzelem Saša Vejinović csapata jó meccset játszott a tabella élmezőnyéhez tartozó vendégekkel, és bár nagyot harcolt, végül szoros vereséget szenvedett.
 
Vásárhelyi Művészeti Díj 2026
Vásárhelyi  Művészeti Díj 2026 Benedek Lili jazzénekesnő, Varga-Tóth Attila operaénekes, valamint a Molnár Dixieland Band együttes vehette át az idei Vásárhelyi Művészeti Díjat-
 
Megszerezte első idegenbeli sikerét
Megszerezte első idegenbeli sikerét Január 25-én este az Eger vendégeként lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport alapszakaszának 14. fordulójában.
 
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen
Kiképzőközpont épül Vásárhelyen Január 20-án Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter részvételével letették a Lynx harcjármű szimulációs központjának alapkővét.
 
Program a gyermekvállalás támogatására
Program a gyermekvállalás támogatására Európai uniós támogatással újabb egészségfejlesztési program indult Hódmezővásárhelyen és Szatmárnémetiben.
 
Ismét elmaradt a győzelem
Ismét elmaradt a győzelem A Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 13. fordulójában a Győrt fogadta a győzelem reményében.
 
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026
Szelektív hulledékgyűjtés Hódmezővásárhelyen 2026 Továbbra is havi két alkalommal van szelektív hulladék elszállítás és havi 4, vagy 5 alkalolmmal van a zöldhulladék elszállítása.