
A hódmezővásárhelyi Varga Tamás Általános Iskola és a ceredi Id. Szabó István Általános Iskola 25-25 diákja vett részt a két partnerintézmény által választott téma feldolgozásában.
2015.01.26.
Sajtóközlemény
HUNGARIKUMOK
A TÁMOP-3.3.14.A-12/1-2013-0004 számú „Hungarikumok” elnevezésű projekt 17 millió forint összegű, vissza nem térítendő európai uniós támogatásból valósult meg. A projekt kedvezményezettje a Klebelsberg Intézményfenntartó Központ, a megvalósításban két általános iskola: a Hódmezővásárhelyi Varga Tamás Általános Iskola és az Id. Szabó István Általános Iskola (Cered) vett részt.
A 2013. november 1. és 2015. január 31. között megvalósított projekt testvériskolai kapcsolat kialakításával, közös programok megvalósításán keresztül hozzájárult a diákok kompetenciájának (szociális, életviteli, kommunikáció, stb.) fejlesztéséhez, ismeretanyaguk bővítéséhez. A kialakult intézményközi kapcsolatban lehetőség nyílt az oktatás, nevelés különböző területein, így a hátrányos helyzetű, halmozottan hátrányos helyzetű tanulók oktatásával, nevelésével kapcsolatosan szerzett tapasztalatok és jó gyakorlatok megosztására. A rendszeres szakmai találkozók mellett a Varga Tamás Általános Iskola és az Id. Szabó István Általános Iskola 25-25 diákja vett részt a két partnerintézmény által választott téma, a hungarikumok feldolgozásában. A projekt ugyanis lehetőséget nyújtott arra, hogy az együttműködő iskolák pedagógusai egy tetszőlegesen kiválasztott és közösen felépített szakmai programtervet dolgozzanak ki és valósítsanak meg együtt.
Mindkét iskola, Budapestet is beleértve 10-10 megyét dolgozott ki, készült fel, minden megyéről egy-egy nagy plakáton feltüntetve a hungarikumokat. A projekt végén egy nagyméretű Magyarország poszter állt össze puzzle-szerűen a megyékből. A két iskola diákjai közös honlap készítésével, telefonon, e-mailen, illetve facebook chat-en tartották a kapcsolatot.
A projektben résztvevő pedagógusok és tanulók személyesen is találkoztak. 2014 áprilisában a ceredi gyerekek látogattak Hódmezővásárhelyre, majd a projektben részt vett vásárhelyi diákok voltak Cereden. 2014 nyarán közös programként Zánkán töltöttek négy napot együtt a két iskola pedagógusai és diákjai.
A két iskola kapcsolattartása a projekt tartama alatt a közös honlapon keresztül történt, és a projekt eredményeinek fenntartása érdekében a jövőben is folyamatos lesz azon keresztül.
A projekt révén a résztvevő tanulók szociális kompetenciái fejlődtek, valamint kulcskompetenciák fejlesztésére is sor került. Mindez hozzájárult a tanulmányi eredményeik javulásához és iskolai eredményességükhöz.
A projektről bővebb információ a www.hungarikumoktestveriskola.hu honlapon olvasható.