Kultúra, oktatásTermészettudományos laboratórium épül

2013. január 11., péntek
 
Természettudományos laboratórium épül

Uniós támogatással korszerű természettudományos laboratóriumot alakítanak ki a hódmezővásárhelyi Németh László Gimnáziumban és Általános Iskolában – jelentette be Almási István polgármester pénteken az iskolában.

 

 


 

A következő tanév elejétől működő természettudományos műhely, nemcsak Hódmezővásárhely, hanem az egész térség oktatása szempontjából is kiemelkedő jelentőségű – mondta a politikus a fejlesztésről tartott sajtótájékoztatón.

 

A középiskola diákjai mellett hét település tizenkét oktatási intézményéből érkeznek tanulók a 325 millió forintos beruházással elkészülő laborba, amely fontos szerepet tölt majd be a tehetséggondozásban is. A laboratórium névadója Gyulai József akadémikus, Széchenyi-díjas fizikus, Hódmezővásárhely díszpolgára lesz – tudatta Almási István.

Árva László igazgató elmondta, a két részre osztható, összesen 36 munkaállomással rendelkező laboratóriumot és azt kiszolgáló infrastruktúrát az intézmény második emeletén alakítják ki.

A laborban a természettudományos oktatást kiemelten kezelő gimnázium diákjai mellett Hódmezővásárhely és a környező települések felső tagozatos tanulóinak is tartanak majd évi 30-30 órányi foglalkozást. E kezdeményezés nem titkolt célja, hogy felkeltse a fiatalok érdeklődését a természettudományok iránt – tette hozzá az igazgató.

 

A teljes egészében uniós támogatással megvalósuló projekt része a pedagógusok továbbképzése és a tananyagfejlesztés is – közölte.

 

Olvassa el ezt is!

Letiltották a bikinis felvonulást

Letiltották a bikinis felvonulást

Hódmezővásárhelyi és szegedi jelentkezője is van a hagyományos FeHoVa Kiállításon idén első alkalommal megrendezésre kerülő szépségversenynek.
Mi legyek ha nagy leszek?

Mi legyek ha nagy leszek?

Mire van kereslet a munkaerőpiacon? Azon túl, hogy a pályakezdők körében 2013-ban a legkeresettebbek a bolti eladók, a gépészmérnökök, a húsfeldolgozók és a lakatosok lehetnek.
A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti

A tulajdonrész mellett a Holokauszt múzeumot a Mazsihisz működteti

A Mazsihisz a várostól megkapta a vásárhelyi zsinagóga és az egykori zsidó népiskola épületéből álló ingatlanegyüttes 10 százalékos tulajdonrészét.
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

II. félév. A heti kukaürítés nem változott, de most már havi két alkalmmal van a szelektív hulladékszállítás.

 

És ezt már olvasta?

Vásárhelyi mazsorettek Monzában
Vásárhelyi mazsorettek Monzában A hódmezővásárhelyi Crystal Dance Club Egyesület 24 versenyzővel, két koreográfiával képviselte Magyarországot.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 24. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Következik a Szabadság téri Óvoda
Következik a Szabadság téri Óvoda A fennállásának 50. évfordulója alkalmából a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Vásárhelyen.
 
Hétfői helyzet
Hétfői helyzet Július 7-én, hétfőn délután három óra előtt pár perccel érkezett meg a vihar Csongrád-Csanád vármegye területére.
 
Tram train menetrend változás
Tram train menetrend változás Július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) villamospálya felújítást végez Szeged belvárosában.
 
144 műalkotás az Alföldi Galériában
144 műalkotás az Alföldi Galériában Akár egy második, szintén országos színvonalú tárlat is összeállhatna, azonban az Alföldi adottságai ennyi alkotásban maximalizálják a  művek mennyiségét.
 
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több
Szabadtéri tűzesetek - idén már csaknem két és félszer több Az elmúlt napokban, hetekben jelentősen megnőtt a szabadtéri tűzesetek száma. 99%-át emberi tevékenység, emberi gondatlanság okozza.