
Több hódmezővásárhelyi is van, a több mint ezerötszáz sértett között, abban a csalássorozatban, amelynek most zárult le a nyomozása.
Az Ajkai Rendőrkapitányság Bűnügyi Osztálya folytatott nyomozást abban az üzletszerű csalássorozatban, amelyben az ország különböző pontjain élő sértettektől, otthoni munkavégzés címén, személyenként 600 forintot csalt ki az ajkai I. Csabáné. A gyanúsított 2009. és 2011. között otthonról végezhető munkát hirdetett az Interneten. I. Csabáné hatszáz forint megfizetése ellenében egy szöveges fájlt juttatott el a megrendelők felé, amely egy lényegtelen leírást tartalmazott.
A Nagy Imréné álnéven bemutatkozó 46 éves nő gyanúsított kihallgatásakor beismerő vallomást tett. A beszerzett bizonyítékok alapján 1701 sértettet azonosított be a rendőrség.
A 2012. júliusában indult nyomozást – a sértettek nagy számára tekintettel – közel egy év alatt folytatta le az Ajkai Rendőrkapitányság. Az eljárás iratait üzletszerűen elkövetett csalás vétség elkövetésének megalapozott gyanúja miatt 2013. augusztus 1-jén vádemelési javaslattal továbbította az Ajkai Járási Ügyészségnek.
A Vásárhelyi Hírek Szerkesztőségébe érkezett emailek szerint az ajkai csalónak hódmezővásárhelyi károsultja is van. Mint az egyik levélben írják: „Elutaltam neki az úgynevezett rendszerbe lépési díjat (600 Ft), hogy megkapjam az első munkacsomagot és elkezdhessem a gépelést. Ehhez képest egy MLM-es (multi level marketing, ha beszervez másokat jutalékot kap utánuk. Szerk.). munkát kínált, amire nem vagyok kíváncsi és Én nem vagyok hajlandó másokat becsapni. Ennyit a 600 Ft-omról.” írta egy vásárhelyi olvasónk.
Nemrég – szintén rendőrségi feljelentéssel végződött az az eset amelyben - egy asszony gyermekei egy hirdetési újságban találtak egy álláshirdetést, melyben annak feladója otthonról végezhető, internetes diákmunkát ajánlott. Az asszony gyermekei a megadott email címen jelentkeztek a hirdetésre. A válaszban kapott levélhez mellékeltek egy jelentkezési lapot, melyen a személyes adataikat is fel kellett tüntetniük. Ahhoz, hogy a munkát megkaphassák szükséges volt 600 forint „rendszerbelépési díjat” is elutalniuk, a „munkáltató” által megadott bankszámlaszámra. A jelentkezési lap és a pénz elküldése után álláshirdetést feladó férfitől jött is a szűkszavú válaszlevél, melyben annyit írt: „ok”.
A gyermekek édesanyja elmondta: ez után hetekig vártak, de nem történt semmi. Az asszony a kezébe vette a dolgokat, egy levelet írt a megadott e-mail címre, sürgetve gyermekei munkához jutását, és kérdőre vonva az ajánlattevőt, hogy mi a késlekedés oka. Az édesanya levelére kisvártatva meg is jött a válasz. Idézzük: „Jó estét! Ne kapkodjuk el a dolgot ebbe semmi szabálytalan nem nincs! De amúgy mire kíváncsi? Hümm? Viszlát!”