
Szeptember 3-án a délután két órakor a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karának 2012/13-as ünnepi tanévnyitóján a dékán kézfogásával 128 hallgató válik egyetemi polgárrá.
Fotó: VH
A felsőfokú szakképzésekre felvettekkel együtt ennyien kezdik a tanévet. A mezőgazdasági mérnök szakra 50, a vadgazda mérnök szakra 21 hallgató nyert felvételt. Komarek Levente oktatási dékánhelyettes tájékoztatása szerint, a gyógy- és fűszernövénytermesztő, valamint a ménesgazda felsőfokú szakképzéseknek töretlen a népszerűségük, de népszerű az ökológiai gazdálkodó valamint vadgazdálkodási technológus képzés is.
A Szegedi Tudományegyetem Hódmezővásárhelyen működő Mezőgazdasági Karára idén sem volt könnyű bejutni. Ennek legfőbb oka, hogy nem csak idén, hanem már évek óta magasak a két BSc szakra központilag meghúzott ponthatárok. Így idén is az a sajátos helyzet állt elő, hogy a jóváhagyott államilag finanszírozott helyek egy részét nem töltötték be a felvettek. Egyébként vagy a magas ponthatárok, vagy a szeptembertől kötelező hallgatói szerződés miatt, a karra jelentkezők 60 százaléka saját költségén tanul.
A városban második éve működő Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskolának ez a szám 100 százalék, mert idén az oktatási tárca nem biztosított államilag finanszírozott helyet. Petrik Anna, a főiskola hódmezővásárhelyi kihelyezett tagozatának vezetője elmondta, a turizmus- vendéglátás szakon 33 hallgató, míg a kereskedelem és marketing szakon 13 hallgató kezdi az új tanévet. További szak idén sem indul. Kérdésünkre elmondta, a tavalyi elsősök közül négy fővel kevesebb, 73 hallgató kezdi a második évfolyamot.
A magánfőiskola és a vásárhelyi önkormányzat közös finanszírozásában felújított egykori SZTK épületben a BKF két évfolyama 4 tantermet használ, míg a többi termet a HISZK Corvin Mátyás iskola régi épületéből idén már valamennyi végleg ideköltözött diákja veszi birtokba.