KözéletTájházi húsvétolás apró titkokkal

2011. április 23., szombat
 

A hétfői locsolók figyelmét felhívjuk, hogy a forró méhviasszal felvitt, írott díszítésű tojások elkészítése sokkal több időt vesz igénybe, mint a csillámos csodáké, vagyis aki ilyen gondos kézimunkával készített hímes tojást kap egy jól elhadart locsolóvers után, az az átlagosnál nagyobb elismerésnek számít.

 

Tekintse meg video-beszámolónkat ITT

 

 

Április 23-án az Árpád utcai Tájház programjának sikerére valószínű maguk a szervezők sem számítottak, mert egymás után állították be a pótasztalokat, székeket a folyamatosan érkező  kis kézművesek részére. Mint az képeinken is látható hatalmas sürgés-forgás jellemezte a Tájház ’Húsvéti készülődését.’ A program 10 órakor kezdődött a Kalamajka Néptánccsoport műsorával, amelybe aztán a nézők is bekapcsolódhattak. A többféle tojásfestési technika mellett, dísztárgyakat is lehetett készíteni. A „trendinek” számító színes csillámokkal megdíszített hurkapálcás „csili-vili” tojások mellett, bent a tájház egyik szobájában az igazi hagyományos tojásfestés rejtelmeibe Bereczné Lázár Nóra hímes tojás festő népi iparművész, vezette be az érdeklődőket. Lelkesedésből pedig itt sem volt hiány. A hétfői locsolók figyelmét felhívjuk, hogy a forró méhviasszal felvitt, írott díszítésű tojások elkészítése sokkal több időt vesz igénybe, mint a csillámos csodáké, vagyis aki ilyen gondos kézimunkával készített hímes tojást kap egy jól elhadart locsolóvers után, az az átlagosnál nagyobb elismerésnek számít. A PMK által szervezett igen jó hangulatú délelőtt során az Árendás Néptáncegyüttes is megmutatta, egykor milyen lehetett az igazi falusi húsvétolás. A hagyományok újraélését pedig még egy pehelysúlyban elővezetett tésztapofozás is segítette. A beígért állatsimogató talán sokakban csalódást okozhatott, mert egy szem fehér nyuszi vállalta csak a gyerekkezek megnyugtatónak nem nevezhető gyógymasszázsát. A Vásárhelyi Hírek munkatársa viszont még ott helyben nyomozásba kezdett, hogy kiderítse miért csak egy nyuszi állta a sarat? Rövid időn belül megtudtuk, hogy ma délelőtt többen is a helyszínen voltak, sőt a Dunántúlról a Tájházba vendégszereplésre érkező nyuszik a hajnali utazás alatt legalább ötször többen lettek. Ezért a Tájház egyik csöndes helyiségében örülhettek a stílusosan húsvéti ajándék anyaságnak

 

Olvassa el ezt is!

A Helyőrségi Zenekar a budapesti fesztiválon

A Helyőrségi Zenekar a budapesti fesztiválon

Új Szent István-napi hagyomány: katonazenekarok a budapesti Kossuth téren. Hat katonazenekar, összesen 230 zenész adott műsort.

Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása

Elkezdődött a BFMK nézőterének felújítása

Júniusi légkondícináló felszerelése után nagy munkálatokkal folytatódik a BFMK színháztermének teljes felújítása.
Új igazgató az Egyesített Óvodák élén

Új igazgató az Egyesített Óvodák élén

A városháza dísztermében ünnepi tanévnyitót tartottak a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvodák dolgozóinak.
Egy étvágygerjesztő program szombatra

Egy étvágygerjesztő program szombatra

Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
 
Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.