
A 2017-es központi felvételi eljárás eredményeként összesen 5725 új hallgató kezdheti el tanulmányait a Szegedi Tudományegyetemen.
Közülük 3672-en alap-, 775-en mester-, 906-an osztatlan, 372-en felsőoktatási szakképzésre jutottak be. Állami ösztöndíjas képzésen 4679, önköltséges finanszírozási formában 1046 új hallgató tanul szeptembertől a szegedi egyetemen.
A munkaerő-piaci igényekhez igazodva jelentősen, a tavalyihoz képest 20 százalékkal (782-re) emelkedett az informatika képzési területre felvettek száma. Mintegy 6 százalékkal több – összesen 399 – új hallgató tanul majd a mérnöki képzési területen.
A legjelentősebb – mintegy 27 százalékos – bővülés a művészeti képzési területen figyelhető meg, 60-ról 76-ra emelkedett a gólyák száma. Még népszerűbbé vált a távoktatás, a tavalyi 54 helyett idén 85 elsős kezdheti el tanulmányait. A Szegedi Tudományegyetemen idén nyolc szakon indul duális képzés.
A központi felvételi eljárásban 410 külföldi állampolgár jelentkezett az SZTE-re, a legtöbben szerb állampolgárok (jellemzően vajdasági magyarok).
A Szegedi Tudományegyetem hódmezővásárhelyi Mezőgazdasági Karára 131 hazai és külföldi hallgató nyert felvételt. A Karon, a hallgatók alapképzésben mezőgazdasági mérnöki (magyar és angol nyelven) és vadgazda mérnöki, a felsőoktatási szakképzésben pedig mezőgazdasági, illetve ménesgazda szakon kezdhetik meg felsőfokú tanulmányaikat.
A felvett hallgatók 72,5%-a alapképzésre, 27,5%-a felsőoktatási szakképzésre felvételizett sikeresen. Az egyetemi felvételhez alapképzésben 280, míg felsőoktatási szakképzésben 240 pontra volt szükség. A Karon, a ponthatárok változatos képet mutatnak, de a szakok többségénél azonban a rendeleti minimumpontnál magasabban alakultak. A sikeresen felvételizők 87,8%-a államilag támogatott képzésben részesül.
A 2017. évi felvételi eljárás azonban még nem zárult le, hiszen a pótfelvételi lehetőséget biztosít mindazok számára, aki az általános felvételi eljárás során nem kerültek felvételre egyetlen felsőoktatási intézményben sem, vagy pedig a nyár folyamán döntötték el, hogy szeretnének egyetemen továbbtanulni. A pótfelvételi eljárásban csak önköltséges képzésre lehet jelentkezni!