KözéletSzerepel a szavazólapon, de bűncselekmény miatt nyomoznak

2014. március 5., szerda
 
Szerepel a szavazólapon, de bűncselekmény miatt nyomoznak

Február 17-én vette fel az aláírásgyűjtő nyomtatványokat a helyi választási irodától Tóth Ernő a Csongrád Megye 4-es számú választókerületében a Kisgazdapárt, MIÉP képviselőjelöltje.

 

 

 

Február 23-án vasárnap este ezeket összesítették. Úgy számolták össze, hogy megvan a szükségesnél valamivel több aláírás. Miután első körben leadta az íveket kiderült, hogy csupán 438-at fogadtak el érvényesnek. A második körben is leadta az ajánló íveket, amelyről kapott egy igazolást, amely szerint leellenőrizték és 510 érvényest találtak, vagyis megfelel jelölés kritériumainak.

Mindezt a MIÉP hódmezővásárhelyi irodájában március 5-én tartott sajtótájékoztatóján elevenítette fel a képviselőjelölt.

Tóth Ernő számára a történések kronológiai fontosságát az teszi indokolttá, hogy másnap viszont egy MTI közlemény szerint nem fogadtak el 8 aláíró ívet, vagyis a megmaradt 451 darab ajánlás nem elegendő ahhoz, hogy a választásokon indulhasson, továbbá feljelentették választási csalásért.

Mint mondta, nem tört meg a lendület és újabb ajánlóíveket igényelt, azokra  további közel 70 aláírást gyűjtött, amit határidőn belül leadott.

 

Eközben a Választási Bizottságtól kapott egy meghívót, hogy vegyen részt március 3-án a szavazólap sorrendjének sorsolásán. A március 3-án kelt határozat szerint, Tóth Ernőt a Kisgazdapárt és a MIÉP képviselőjelöltjét nyilvántartásba veszi.

A képviselőjelölt a sajtótájékoztatón az elmúlt napok eseményeinek vázolását azzal zárta, „most már nagyon bízom benne, hogy tovább nem fognak velem kötekedni.”

 

A Vásárhelyi Hírek munkatársa kérte Tóth Ernőt, kommentálja, hogy a Csongrád Megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője szerdán délben arról tájékoztatott, hogy a választás, népszavazás és európai polgári kezdeményezés rendje elleni bűncselekmény gyanúja miatt nyomozást rendelt el a rendőrség a hódmezővásárhelyi helyi választási bizottság által tett feljelentés alapján.

A Csongrád megyei 4-es választókörzet választási bizottsága február 28-án elutasította Tóth Ernő, a Kisgazdapárt és a MIÉP közös egyéni képviselőjelöltjének nyilvántartásba vételét.

Az indoklás szerint összesen nyolc ajánlóíven kétséges volt az aláírások hitelessége. A jelölt a helyi választási bizottság határozata alapján így a szükséges legalább ötszáz helyett csupán 451 ajánlást mutatott be.
A hódmezővásárhelyi önkormányzat honlapján nyilvánosságra hozott határozat szerint a bizottság hétfőn azonban – miután a jelölt megszerezte a hiányzó ajánlásokat - nyilvántartásba vette Tóth Ernőt.

 

Tóth Ernő a nyomozás megkezdésének híréről a sajtótájékoztatón hallott először, mint mondta nagyon meg van lepődve, de egyelőre nincs hozzáfűzni valója.  

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Hódmezővásárhelyre jön Mr. Universe

Hódmezővásárhelyre jön Mr. Universe

A Teleki utcai Kriko Gym Edzőterem vendége lesz, ahol egész nap várja az érdeklődőket. Ahogy fogalmazott: Gyere, nézz meg, hallgass meg és kérdezz bátran!
Edzőcipő, homokozó lapát kéznél legyen!

Edzőcipő, homokozó lapát kéznél legyen!

Kicsiknek és nagyoknak az eddiginél is nagyobb kedvet akarnak csinálni Hódmezővásárhelyen a hamarosan megvalósuló új szabadidős lehetőségekkel.
Megkezdődött a beiratkozás a Kalyi Jag vásárhelyi iskolájába

Megkezdődött a beiratkozás a Kalyi Jag vásárhelyi iskolájába

Az iskola nem szegregátumként, hanem nemzetiségi iskolaként működik majd, azaz roma és nem roma diákokat egyaránt várnak.
Mága Zoltán jótékonysági koncert a Református Ótemplom javára

Mága Zoltán jótékonysági koncert a Református Ótemplom javára

Az augusztus 20-i koncert ingyenes, de regisztrációhoz kötött, regisztrálni a Szeged-Csanádi Egyházmegye honlapján (http://szeged-csanad.hu/maga-zoltan/) lehet.
 

És ezt már olvasta?

Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 32-33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n
Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.
 
Tanévi menetrend 2025-2026
Tanévi menetrend 2025-2026 Mi várható a 2025/2026-os tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyi sportolókat méltattak
Vásárhelyi sportolókat méltattak A város sportéletében is jelentős értéket képviselő eredményeket elért három fiatal vásárhelyi sportolót köszöntött a pénteken Márky-Zay Péter.
 
A Wenckheim-ügy újabb fejezete
A Wenckheim-ügy újabb fejezete A Wenckheim-kastélyra, mint ismeretes hiába pályázott Hódmezővásárhely Önkormányzata, a megvétózott eljárás miatt Békés vármegyének adt.
 
Új igazgató az Egyesített Óvodák élén
Új igazgató az Egyesített Óvodák élén A városháza dísztermében ünnepi tanévnyitót tartottak a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvodák dolgozóinak.