BulvárSzépkorúak fergeteges bulija a Sasban

2019. október 7., hétfő
 
Szépkorúak fergeteges bulija a Sasban

Szépkorúak lepték el a Fekete Sas nagytermét október 4-én délután. Hódmezővásárhely Megyei Jogú Város szervezésében ugyanis ismét vacsorával egybekötött programot szerveztek számukra az Idősek Világnapja alkalmából.

 

 

 

 

 

 

 

 

A vacsora közben műsorral, zenével szórakoztatták a 300 megjelent nyugdíjast. A rendezvény szervezésében, mint minden évben részt vett a Hódmezővásárhelyi Nyugdíjas Szövetség.

 

Az idősek napi rendezvények 1991-ben indultak egy világkezdeményezésre, amit Magyarország is átvett. A vásárhelyi rendezvényen idén is a résztvevők a Hódmezővásárhelyi Nyugdíjas Szövetség 17 tagszervezetének tagjai voltak. Régi szokás szerint a mindenkori polgármester is részt vesz a vásárhelyi nyugdíjasok ünnepén. Ezúttal is ott volt és köszöntőt mondott Márki-Zay Péter.

 

Mint minden évben – a szokásnak megfelelően – kihirdették az éves sportverseny eredményeit. Mint arról régebben írtunk a Vásárhelyi Hírekben, a Hódtói Szabadidőközpontban többféle sportágban lehet tartani a „jó kondit”, ami egyúttal pontgyűjtést is jelent. Idén, a nevéből adódóan talán nem is véletlenül, az Egészségügyi tagszervezet lett a győztes.

Egyéniben Balogh Sándorné, illetve id. Herczeg Sándor lett az első helyezett.

 

A 16 órakor kezdődött rendezvény a vacsorát és a műsort követően, késő estig tartó, fiatalokat meghazudtoló fergeteges táncmulatsággá alakult, mint ahogy azt több résztvevő is megjegyezte, a mostaninál talán még nem is volt felszabadultabb, vidámabb az Idősek Világnapja rendezvény.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Egy innovatív vásárhelyi művészé a Tornyai Plakett

Egy innovatív vásárhelyi művészé a Tornyai Plakett

A tradicionális útról letérni nem igazán akaró vásárhelyi alkotók mellett, üdítően hatott, hogy Szabó Klára Petra bátran használja korunk technikai vívmányait.
Időmorzsák 2 - Sz..ó Lenin

Időmorzsák 2 - Sz..ó Lenin

Új sorozatunkban Hódmezővásárhely félévszázaddal ezelőtti apró történéseiből szemezgetünk. Lesz ki rácsodálkozik, lesz aki emlékszik szűkebb pátriája régi híreire.
Hetilap lesz a Délmagyarországból

Hetilap lesz a Délmagyarországból

Médiaelemzők szerint felértékelődhet a független online sajtó szinte minden megyében, beleértve Csongrád-Csanádot is, miután hetilapokká alakulnak a regionális napilapok.
Ulmi találkozó

Ulmi találkozó

Az 1992 óta Hódmezővásárhely testvérvárosába, az ott rendezett 14. Nemzetközi Duna Fesztiválra kiutazott Márky-Zay Péter polgármester.
 

És ezt már olvasta?

Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 28. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Több, mint 40 előadó
Több, mint 40 előadó Összesen kb. 115 produkció, elektronikus zene, rock, pop és trap, hazai zenekarok és nemzetközi sztárfellépők vegyesen az ide Szegedi Ifjúsági Napokon.
 
Irány Hong Kong
Irány Hong Kong A világbajnokságra utazó magyar válogatott tagja lett a hódmezővásárhelyi Papp Jázmin, akinek Magyary Ágnes volt az edzője .
 
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak A díj olyan képzőművészeknek adható, akik munkásságukkal hozzájárultak a város kulturális életének gazdagításához, művészi hagyományainak továbbviteléhez.
 
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet Egy magyar-román közös uniós projekt keretében javítják elsősorban az idős páciensek mozgásszervi rehabilitációs ellátásának színvonalát