SportSzép siker Svédországban

2015. július 19., vasárnap
 

Fantasztikus egyéni csúccsal döntős lett szombaton Szűcs Noémi. A vásárhelyi Hódiák SE sportolója a magyar válogatott tagjaként a svédországi Junior Atlétikai Európa-bajnokságon a 400 méteres gátfutásban indult.

 

 

 

 

 

A 30 induló közül, 1,00,66-os futamidejével bekerült az elődöntőbe. Július 18-án 15 órakor állt ismét rajthoz és - nagy egyéni csúcsot futva - 58.95-ös idővel bekerült a döntőbe.

 

Eskilstunában a nagyon tiszta levegőben, változékonyan felhős, szeles időben, 20 fok körüli hőmérsékletben vasárnap délután 3 órakor az egyes pályáról indult. Ellenfele két német, két olasz, holland, belga, szlovák lány volt.   

A nagyon erős mezőnyben a döntőben nem tudott javítani egyéni csúcsán, ami egyébként sem lett volna elég a dobogós helyezéshez, mert 57.85-el egy német lány lett az aranyérmes, Szűcs Noémi az 59.83-as idejével nyolcadikként ért a célba.

 

A Hódiák SE egyik legeredményesebb atlétájának ezzel a svédországi (a pályafutása egyik legkimagaslóbb) eredményével nincs szégyenkezni valója, hiszen nincs olyan esztendő, hogy országos, vagy nemzetközi versenyen ne állna a dobogó valamelyik fokán, hétpróbában, gátfutásban. Világversenyeken is rendszeresen beválogatják a magyar keretbe. Így volt ez például 2012-ben Rijekában a serdülők válogatott viadalán, 2013-ban a doneck-i Ifjúsági Atlétikai Világbajnokságon, vagy tavaly Budapesten az U18 (ifjúsági) válogatott nemzetközi atlétikai viadalon.

Edzője Héjja Antal.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Kalandkereső vásárhelyi - Egy alföldi barlangkutató

Kalandkereső vásárhelyi - Egy alföldi barlangkutató

Megbecsült dolgozója volt a HÓDGÉP-nek a kalandos életű Horváth Mihály. Mindenki tudta róla, hogy szereti munkahelyét, de azt is, hogy élete legnagyobb szenvedélye a karsztkutatás.
Hatezer ingyen jogosítvány

Hatezer ingyen jogosítvány

A kormány vállalja a képzés költségét, a majdani munkaadók pedig a képzés idejére ösztöndíjat adhatnak a tanulóknak. Július 17 -től lehet jelentkezni.
Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely

Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely

Szolidaritási hozzájárulást 2017 óta kötelesek fizetni a települések, az egy főre jutó iparűzési adó mértéke alapján.
Emlékezés a 113 vásárhelyi katonára is

Emlékezés a 113 vásárhelyi katonára is

Az 1943. évi szovjet támadás évfordulóján január 12-én koszorúzás volt a Hősök terén álló második világháborús emlékműnél.

 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 2. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll
A vásárhelyi csapat továbbra is a 10. helyen áll A Pénügyőr győzelmekkel, a Kosársuli vereségsorozattal. A két csapat ellentétes előjelekkel várhatta az alapszakasz második félidejét.
 
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása
Megnyílt a Mártélyi Szabadiskolát bemutató kiállítása Mintegy kétszáz alkotást felvonultató kiállítás nyílt szombaton az Alföldi Galériában és Bessenyei Ferenc Művelődési Központban.
 
Várják a javaslatokat
Várják a javaslatokat Jelölés 'Hódmezővásárhely díszpolgára', 'Pro Urbe', valamint 'Signum Urbis Honorantis' kitüntetés adományozására.
 
Nyári gumival hóesésben
Nyári gumival hóesésben A felelőtlenség többszörös bajt eredményez, az emiatt balesetet szenvedő vétlen autósoknak és a kárelhárítást végző tűzoltóknak.
 
Az újév első babája Vásárhelyen
Az újév első babája Vásárhelyen Január elsején reggel 9:25-kor látta meg a napvilágot Hódmezővásárhely idei első újszülöttje.
 
Ünnepnapok, pihenőnapok 2026-ban
Ünnepnapok, pihenőnapok 2026-ban 2026-ban ismét 3 munkanapot helyeznek át, így hosszúhétvégékké egészítenek ki ünnepnapokat. Például a 2026-os év egy négynapos hosszúhétvégével fog kezdődni.