SportSzenzációs magyar siker Kijevben

2013. május 26., vasárnap

Szenzációs magyar siker Kijevben

Egy első és egy második helyezést ért el a hódmezővásárhelyi Tóth Jennifer, valamint egy harmadik helyezést ért el Mucsi Roland a 4.  WBPF (European Bodybuilding and Physique Sports Championships) Testépítő és Fizikai Sport Európa-bajnokságon Kijevben.

Május 24. és 27. között rendezték Ukrajnában 4. WBPF EB- t amelyen a magyar válogatott csapat tagjaként a Kokovai Team két sportolója is kiutazott. Mindketten az elmúlt időszak hazai versenyein elért eredményeik és az összegyűjtött pontszámuk alapján kvalifikálták magukat a kijevi Európa-bajnokságra. Ezek egyike volt május 18-án Szegeden, az IH Rendezvényközpontban a WBPF Nemzeti Bajnokság és EB kvalifikációs verseny. Az eddigi és az itt szerzett pontjaik alapján nemcsak Kijevbe, hanem a budaörsi Világbajnokságra is „megszerezték” a belépőt.

Tóth Jennifer Kijevben két kategóriában indult és a népes mezőnyben Junior Fitness-ben 1. helyezést, Junior Modelben pedig 2. helyezést ért el. A 19 éves Mucsi Roland Junior Body kategóriában bronzérmet szerzett.

Tóth Jennifer a hódmezővásárhelyi Hód Fitness SE-ben kezdte sportolói karrierjét Rácz Ildikó és Miklós Melinda edzők mellett. Apró kislányként „az első bukfencet” is ők mutatták meg neki. Az edzők lelkiismeretes munkájának és Tóth Jennifer akaraterejének köszönhetően több tucatnyi dobogós helyezést ért el az elmúlt években. Ő is tagja volt annak a csapatnak, amely egyéni és csoportos eredményei alapján a Hód Fitness SE., Magyarország legeredményesebb egyesülete címet kapta 2012-ben. Tavaly kezdett a fitness egyik sajátos ágával foglalkozni, amely nem a klasszikus értelemben vett testépítés, hanem a test arányos, esztétikus kidolgozottságát és a fitness különböző gyakorlatainak technikáját, kivitelezését értékelik a pontozóbírók.

Tóth Jennifer, a hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnázium végzőse a Vásárhelyi Híreknek megerősítette, szeretne további még nagyobb sikereket is elérni a WBPF Woman Fitness kategóriában. A Kijevben az Európa-bajnokságon most elért két dobogós helyezése bizakodással töltheti el.