GazdaságSzélhámos pályázatírók fosztogatnak a Dél-Alföldön

2014. augusztus 5., kedd
 
Szélhámos pályázatírók fosztogatnak a Dél-Alföldön

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) a Vásárhelyi Híreknek eljuttatott közleményében hívja fel a tagjai figyelmét egy dél-alföldi pályázatíró iroda káros tevékenységére. A gyanútlan emberektől nem létező tanyafejlesztési pályázatok megírására kérnek el pénzt.

 

 

 

Kamarai tagok szerint a meg nem nevezett, tisztességtelen iroda tanyapályázat elkészítésére vesz fel megrendeléseket egyszeri, nettó 200 ezer forint megbízási díjért, 98 százalékos nyerési eséllyel kecsegtetve a tanyán élő embereket. A cég jellemzően kisebb településeken, a postaládákba bedobott szórólapokon hirdeti magát.

A NAK felhívja tagjai figyelmét, hogy jelenleg nincs tanyafejlesztési pályázat, így azt javasolja az érintetteknek, hogy tartózkodjanak minden, a pályázat megírásában való közreműködéssel kapcsolatos előzetes kötelezettségvállalástól.

A Vásárhelyi Hírek érdeklődésére a vásárhelyi falugazdászok elmondták, tudnak az ügyről, részletes tájékoztatást kaptak, de a hozzájuk tartozó gazdálkodók közül egyelőre még senki nem jelezte a csalók felbukkanását.  

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Nő is lehet juhász

Nő is lehet juhász

A városi nyüzsgést és bezártságot utálók, a természetet, a jó levegőt kedvelők előnyben! Nekik indul felnőttképzés, de az állatok szeretete is fontos szempont!
Azbesztcement vízvezetékeket cserélnek le Vásárhelyen

Azbesztcement vízvezetékeket cserélnek le Vásárhelyen

Több hetes csúszás: Hódmezővásárhelyen 37 utcában kell kicserélni a vízvezetéket. Vajon végeznek-e szeptemberig?
Alakul a fesztivál menetrend

Alakul a fesztivál menetrend

A 2026-ban négy naposra bővült szegedi rendezvény célja, hogy egyedülálló hangulatú időutazásra hívja a látogatókat.
Transzformáció/Interpretáció - a vizuális művészet nyelvén

Transzformáció/Interpretáció - a vizuális művészet nyelvén

A vásárhelyi Szabó Klára Petra és Erős Apolka, a Magyar Képzőművészeti Egyetem oktatóinak közös kiállítása nyílik az Alföldi Galériában.
 

És ezt már olvasta?

Magyar Péter Vásárhelyen
Magyar Péter Vásárhelyen Sem kordon, sem testőrhad, sem pedig mesterlövészek nem voltak a TISZA Párt vásárhelyi rendezvényén. Viszont óriási tömeg gyűlt össze kedden este.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Orbán Viktor Vásárhelyen
Orbán Viktor Vásárhelyen A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
 
Három Bach koncert Vásárhelyen
Három Bach koncert Vásárhelyen A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 
Kapu Tibor Vásárhelyen
Kapu Tibor Vásárhelyen Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.