SportSzarvason mérkőzik a HLKC

2015. október 15., csütörtök
 
Szarvason mérkőzik a HLKC

Három sikerrel megvívott találkozó után az eddigi legnehezebb mérkőzésére készülnek a vásárhelyi kézis lányok. Az NBII Dél-Kelet csoport női kézilabda bajnokságban szombaton a tavalyi ezüstérmes Szarvasi SK otthonában lépnek pályára.

 

 

 


Ellenfelük a nyáron tovább erősödött, játékoskeretüket több rutinos, az NBI/B-ben szereplő játékos leigazolásával tették még stabilabbá. Ennek megfelelően az idei szezont is jól kezdték, három forduló után a tabella harmadik helyét foglalják el két győzelemmel.

 

A vásárhelyi HLKC jelenleg az első helyen áll, de az október 17-i, szombati mérkőzés jelenti az eddigi legnagyobb erőpróbát. Sikerük esetén növelhetik előnyüket, pontvesztésükkel azonban nem tudnak riválisaiktól elszakadni.

 

Mint arról a vezetőség a Vásárhelyi Híreket tájékoztatta, optimistán, de nem elbizakodottan készülnek a szarvasiak ellen, hiszen tudják, hogy a bajnokság egyik legerősebb csapatához látogatnak. A mérkőzés alakulásában döntő lehet, hogy melyik csapat tudja saját játékát rákényszeríteni ellenfelére, illetve meghatározó a játékosok pillanatnyi formája. A heti felkészülést sérülés, betegség nem hátráltatta, a teljes keret Gaál Adrienn edző rendelkezésére állt.

 

Olvassa el ezt is!

Fél tonna alumíniumot fújt meg

Fél tonna alumíniumot fújt meg

A hódmezővásárhelyi rendőrök a 20 éves férfit elfogták és őrizetbe vették. Kihallgatása során a gyanúsított a bűncselekmény elkövetését elismerte.
Frissdiplomások esélyei

Frissdiplomások esélyei

A megkérdezettek nagy része egy ígéretes munkáért hajlandó lenne elköltözni: többségük inkább külföldre menne, kicsit kevesebben az országon belül költöznének.
Jó tanuló, jó sportoló díjátadás

Jó tanuló, jó sportoló díjátadás

Ötvennégy egyéni- és két csapat-díjat is átadtak február 27-án a városháza dísztermében, és díjazták az év testnevelőjét és edzőjét is, valamint a legjobb női és férficsapatot.
Az átváltozás értelmezései az Alföldi Galériában

Az átváltozás értelmezései az Alföldi Galériában

Közös kiállításon mutatkozik be a Magyar Képzőművészeti Egyetem két oktatója, a vásárhelyi Szabó Klára Petra Tornyai-plakettes képzőművész és Erős Apolka Munkácsy-díjas szobrászművész. 

 

És ezt már olvasta?

Magyar Péter Vásárhelyen
Magyar Péter Vásárhelyen Sem kordon, sem testőrhad, sem pedig mesterlövészek nem voltak a TISZA Párt vásárhelyi rendezvényén. Viszont óriási tömeg gyűlt össze kedden este.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Orbán Viktor Vásárhelyen
Orbán Viktor Vásárhelyen A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
 
Három Bach koncert Vásárhelyen
Három Bach koncert Vásárhelyen A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 
Kapu Tibor Vásárhelyen
Kapu Tibor Vásárhelyen Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.