Kultúra, oktatásSzakmák kavalkádja az Agórában

2016. november 20., vasárnap
 
Szakmák kavalkádja az Agórában

A rendezvényen több mint 1000 diák kapott segítséget döntésük meghozatalához. Jelen voltak olyan szakmák is, amelyek meghatározóak lehetnek a jövőben a megye gazdasága és fejlődése szempontjából.

 

 

 

 

A múlt héten a virtuális hegesztés és a targoncavezetés mellett akár egy igazi traktort is vezethettek a diákok a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara Pályaorientációs Napján Szegeden, a Szent-Györgyi Albert Agórában. A férfias foglalkozások mellett természetesen a gyengébbik nem pályaválasztás előtt álló képviselői sem unatkozhattak az eseményen, ők süthettek, varrhattak, sőt a fodrászat kulisszatitkaiba is bepillanthattak.

 

A rendezvényen több mint 1000 diák kapott segítséget döntésük meghozatalához. A programon a megye, köztük a hódmezővásárhelyi szakképző intézményei és több munkáltató is részt vett. A látogató diákok fodrászshow-t, robotikai bemutatót láthattak, emellett pogácsát, mézeskalácsot, valamint elektromotort készíthettek a jelenlévő vállalatok és iskolák képviselőinek és tanulóinak segítségével. A gyakorlatias feladatokon keresztül az egészségügyi szakmákkal is megismerkedhettek az iskolások, gyorstalpalót kaptak például újraélesztésből.

Kőkuti Attila, a kamara ipari alelnöke, valamint a kamara által elnökölt Megyei Fejlesztési és Képzési Bizottság elnöke elmondta: kiemelten fontos, hogy a pályaválasztáskor a kétkezi szakmákról is gondolkodjanak el a tanulók. Hozzátette: olyan szakmáknak is biztosítanak megjelenést az eseményen, amelyek meghatározóak lehetnek a jövőben a megye gazdasága és fejlődése szempontjából.

 

Ezek egyike a hódmezővásárhelyi Gregus Máté Mezőgazdasági Szakközépiskola által - évek óta országos elismerésekkel kísért - mechatronikus szakma, melynek képviselőiből jelenleg nincs hiány, de a jövőben több ilyen szakemberre lesz szükség.

 

Elhangzott a kiállításon, Csongrád megye adottságai, és a jelen lévő nagyvállalatok munkaerő iránti igényei is azt mutatják, hogy élelmiszeripari, és a mezőgazdasági végzettségű munkavállalókra is nagy szükség lesz.

 

Horváth Gábor, a Csongrád Megyei Kereskedelmi és Iparkamara képzési igazgatója kiemelte, hogy a hiány-szakképesítések, valamint a kétkezi és a sztárszakmák kerültek a rendezvény középpontjába. A tanulóknak mintegy 25 képzőhely, illetve cég mutatkozott be. 

 

Olvassa el ezt is!

A HFC nyerte a megyei rangadót

A HFC nyerte a megyei rangadót

Major László legénysége alacsony színvonalú mérkőzésen diadalmaskodott a Mórahalom ellen, így már hét forduló óta veretlen az NB III-ban.
Jelentős fejlesztés előtt áll a laktanya

Jelentős fejlesztés előtt áll a laktanya

Aláírt határozat szerint két év alatt több mint két és fél milliárd forintot fordít a kormány a hódmezővásárhelyi Zrínyi Miklós laktanya fejlesztésére.
Ingyenes koncert március 8-án

Ingyenes koncert március 8-án

Március 8-án Hódmezővásárhelyen a Csík Zenekar és az Ismerős Arcok lépnek fel a Hódtói Sportcsarnokban.
Orbán Viktor Vásárhelyen

Orbán Viktor Vásárhelyen

A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 

És ezt már olvasta?

Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett
 
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra
Kevés esély maradt a felsőházi rájátszásra A Dunaharaszti ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését az NB I/B Zöld csoportjának alapszakaszában a Vásárhelyi Kosársuli. 
 
Három Bach koncert Vásárhelyen
Három Bach koncert Vásárhelyen A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 11. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Kapu Tibor Vásárhelyen
Kapu Tibor Vásárhelyen Március 17-én a második magyar űrhajós volt a vendége a hódmezővásárhelyi Szent István Általános Iskolának. Találkozott a vásárhelyi polgármesterrel is.
 
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban A Wartha Vince-diplomadíjat elnyerő keramikusművészek alkotásaiból nyílik kiállítás a Nemzetközi Kerámia Központban.
 
Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen
Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen Március 15-én díszközgyűlésen adták át Hódmezővásárhely kitüntetéseit, elismeréseit.