KözéletSe háziorvos, se adóhivatal, se ügyintézés: hétfőn megáll az élet

2013. június 29., szombat
 
Se háziorvos, se adóhivatal, se ügyintézés: hétfőn megáll az élet

Július 1-je Semmelweis Ignác születésnapja, egyben az egészségügyi dolgozók munkaszüneti napja - ez ráadásul egybeesik a köztisztviselők napjával is.

 

 

 


Zárva lesznek a háziorvosi rendelők, a szakrendelők és a gyógyszertárak többsége sem nyit ki jövő hétfőn, az egészségügyi dolgozók munkaszüneti napján, a Semmelweis-napon. A kórházakban és az Országos Mentőszolgálatnál munkaszüneti napnak megfelelően dolgoznak, azaz csak ügyelet és sürgősségi betegellátás lesz.

Hétfőn csak az ügyeletes gyógyszertárakban és a bevásárlóközpontokban található patikákban lehet hozzájutni gyógyszerekhez.

Az egészségügyi államtitkárság kezdeményezésére 2011. óta július 1-je - Semmelweis Ignác születésének napja - munkaszüneti nap az egészségügyi dolgozók számára, így ezen a napon a munkaszüneti napoknak megfelelően működik a betegellátás az egészségügyi intézményekben.

A megyei kormányhivatalok által fenntartott okmányirodák, kormányablakok és a szakigazgatási szervek ügyfélszolgálatai is zárva tartanak.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Álnéven heccelte a Nyugat-európai vásárlókat

Álnéven heccelte a Nyugat-európai vásárlókat

Meglepő dolgok derültek ki az állatvédőkről! Most kezdenek igazán érdekesek lenni a hódmezővásárhelyi gazdálkodóknak is több milliós kárt okozó lejárató kampány és a bírósági per fejleményei.
Minden percben zenélek - Vásárhelyen is

Minden percben zenélek - Vásárhelyen is

Kevés olyan fiatal van, aki ne ismerné a magyarországi funky-zene egyik legmeghatározóbb egyéniségét Pély Barnát, aki zenésztársaival fellép Hódmezővásárhelyen.

A holland nagykövet a városházán

A holland nagykövet a városházán

Désierée Bonis Hollandia magyarországi nagykövete vásárhelyi látogatása során Márki-Zay Péter polgármesterrel is találkozott.
Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon

Diplomaátadó a Mezőgazdasági Karon

A Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara 68. Diplomaátadó Ünnepi Tanácsülését tartja július 4-én. A 35 végzett hallgatóból négyen külföldiek
 

És ezt már olvasta?

Vásárhelyi mazsorettek Monzában
Vásárhelyi mazsorettek Monzában A hódmezővásárhelyi Crystal Dance Club Egyesület 24 versenyzővel, két koreográfiával képviselte Magyarországot.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 24. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Következik a Szabadság téri Óvoda
Következik a Szabadság téri Óvoda A fennállásának 50. évfordulója alkalmából a Villeroy & Boch Magyarország Kft. óvodai mosdó felújítási programba kezdett Vásárhelyen.
 
Hétfői helyzet
Hétfői helyzet Július 7-én, hétfőn délután három óra előtt pár perccel érkezett meg a vihar Csongrád-Csanád vármegye területére.
 
Tram train menetrend változás
Tram train menetrend változás Július 7-től augusztus 17-ig a Szegedi Közlekedési Társaság (SZKT) villamospálya felújítást végez Szeged belvárosában.
 
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben
Szelektív hulladékgyűjtés Vásárhelyen 2025-ben

II. félév. A heti kukaürítés nem változott, de most már havi két alkalmmal van a szelektív hulladékszállítás.

 
144 műalkotás az Alföldi Galériában
144 műalkotás az Alföldi Galériában Akár egy második, szintén országos színvonalú tárlat is összeállhatna, azonban az Alföldi adottságai ennyi alkotásban maximalizálják a  művek mennyiségét.