SportRugjuk, üssük vagy netán dobjuk?

2012. szeptember 19., szerda
 
Rugjuk, üssük vagy netán dobjuk?

Eddig 3500 regisztrálás történt a szeptember 21-22-i hódmezővásárhelyi Nagy Sportágválasztóra. Idén azonban új helyszínen lesz: a Hódtói Sportcsarnok melletti füves területen, illetve a Hódtói Sport és Szabadidő Központ sportpályáin.

 

 

 


A Sarusi-Kiss József a Csongrád Megyei Szabadidősport Szövetség elnöke, szervező és Horváth Zoltán sportreferens sajtótájékoztatóján arról is beszéltek, hogy idén 20 sportág 34 egyesülete várja az érdeklődőket, hasonlóan az előzőekhez, 21-én pénteken az óvodai és iskolai csoportokat, szombaton pedig a családokat.

A rengeteg kipróbálható sport mellett, a színpadon a két nap alatt ismét egymást követik a sportegyesületek látványos csoportos edzései, meghívott sportolók bemutatói. Többek között a Máté testvérek teakwondo bemutatója mellett, Pap Tímea, Kis Gábor, Szalma Attila testépítők is eljönnek. Sarusi-Kiss József azt is elmondta, az öt évvel ezelőtt Budapesten megrendezett I. Nagy Sportágválasztó után Hódmezővásárhely az elsők egyikeként csatlakozott a mozgalomhoz, amelynek, mint mondta a sikerét mi sem bizonyítja jobban, hogy például a legutóbbi vásárhelyi rendezvény után a helyi Asztalitenisz Sport Klubhoz a kapacitásukat meghaladóan, kimagaslóan sokan jelentkeztek.

 

Horváth Zoltán sportreferens arról számolt be, hogy a pénteki napra 3500 gyerek regisztrációjánál tartanak, ami várhatóan megint rekordszámú résztvevőt jelent. Arról is beszélt, hogy a Városi Stadion helyszínként többet már nem jöhet számításba, hiszen a több tízmilliós beruházások részeként az új füves pálya alatt húzódó öntözőrendszer sem teszi lehetővé, hogy sátrakat állítsanak fel. A Hódtói Sportcentrum melletti füves terület viszont kedvező adottságú helyszín, és a városi oktatási intézményekhez is jóval közelebb esik. A Vásárhelyi Hírek kérdésére elmondta, természetesen a gyerekek buszos szállítása továbbra is megmarad, a távolabbi intézményekből 3-4 busz szállítja majd folyamatosan az óvodásokat és az iskolásokat.

Sarusi-Kiss József szervező a költségekkel kapcsolatos kérdésünkre elmondta, nagyon sok önkéntes és szponzor valamint a média is segíti a szervezést és a lebonyolítást, így is körülbelül másfél millió forint ráfordítással kalkulálnak.

 

Kapcsolódó cikkeink:

 

Pecabot és baseball ütő (videóbeszámoló a vásárhelyi sportágválasztóról)

 

Jöttünk, láttunk, futottunk, dobtunk, tekertünk

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026

2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

Vásárhelyen született Antal Imre

Vásárhelyen született Antal Imre

Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
A roma holokauszra emlékeztek

A roma holokauszra emlékeztek

Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 

És ezt már olvasta?

Befürödhetünk a szökőkutakkal
Befürödhetünk a szökőkutakkal A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
 
Vajon lesz megoldás?
Vajon lesz megoldás? Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
 
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026 Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
 
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről
Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.