SportPokolból a mennybe

2016. február 27., szombat

Pokolból a mennybe

A padlóról felállva, majdnem 20 pontos hátrányból nyert a Vásárhelyi Kosársuli szombat este a Miskolc elleni bajnokiján. A győzelem megszerzésében a rendes játékidő utolsó másodpercében egyenlítő Wirth Ádámnak  elévülhetetlen érdemei voltak. A hosszabbítást a kék-sárgák bírták jobban.

A vendégek vették magukhoz a kezdeményezést az elején, 14 pontjukra összesen három triplával válaszolt Kelemen és Vas. A miskolcioknál az ex-vásárhelyi Drahos brillírozott. A kék-sárgák a negyed végéig csak rohantak az eredmény után. (20-28)

Ezután még percekig nem tudtak talpra állni a hazaiak, így időt kért dr. Elek András. Ez sem segített, csak átmenetileg tudtak közelebb férkőzni ellenfelükhöz, akik kombinatív kosárlabdát bemutatva 42-26-ra vezettek a félidő előtt 4 perccel. A nagyszünetig már nem változott sok minden, a MEAFC egmást remekül érezve, eredményesen támadott, és őrizte az előnyt, ami nagyban köszönhető volt az addig 27 pontig jutó Drahos Gábornak.

A Kosársuli kezdte jobban a harmadik periódust, de gyorsan eszmélt a Miskolc, három perccel a zárónegyed előtt 47-61 volt az állás. Vas és Wirth tartotta a lelket társaiban, ez a felzárkózáshoz sem volt elegendő. A hódmezővásárhelyieknek meg kellett volna táltosodniuk az utolsó 10 percre, hogy ledolgozzák 13 pontos hátrányukat.

Kis Molnár és Pavlovic kezdte a gólgyártást, nyolcra hozták fel ezzel csapatukat, rögtön időt kértek a Borsod megyeiek. Wirth szerzett ezután zsinórban 5 pontot. (65-69) Triplaháború kezdődött a pályán, ami 2-2-es döntetlennel zárult miután Vas büntetőkhöz jutott, ekkor már 72-75-öt mutatott az eredményjelző. Ezután egy pontra jöttek fel Pavlovicék, 27 másodperc volt mindössze hátra. Majd Drahos biztos kézzel értékesített két büntetőt, ami után Wirth egy utolsó másodperces csontnélküli hárompontossal hosszabbításra mentette a mérkőzést.

A csoda annak ellenére sem maradt el, hogy az extra időnek a kipontozódott Vas nélkül ment neki a Hódmezővásárhely. Wirth továbbra is szárnyalt, dobott egy ziccert, amire Szepesi három egységgel válaszolt. (85-86) Kis Molnár sem tudott hibázni, a hármas vonal mögül célzott pontosan, Pavlovicon volt a sor, aki közelről talált be kétszer, ezzel eldöntve a győzelem sorsát. A Vásárhelyi Kosársuli nem mindennapi izgalmak után, a padlóról felállva szerezte meg szezonbeli nyolcadik győzelmét.

Vásárhelyi Kosársuli - MEAFC 95-86 (20-28, 13-21, 23-20, 23-10, 16-7)

NBI B csoport, alapszakasz XVII. forduló vezette: Hervay T., Vida József és Vadász Cs.

Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 550 néző.

Kosársuli: WIRTH 29/6, Horváth M. -, Czibere -, VAS 13/6, Varga D. 9,

csere: PAVLOVIC11/3, Kelemen 8/6, Varga Z. 3, KIS MOLNÁR 21/21, Rostás G. 1, Rostás I. -.

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: "A pokolból a mennybe mentünk. Végre újra szereztünk egy jó estét a nézőinknek."

Forrás: Kosársuli

Kalmár est a BFMK-ban

Február 26-án este, közel 150 kalmáros végzős diáknak tűzték fel a hagyományos szalagot a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színpadán.

Nyolc óra után öt perccel

Nyolc után már minden csendes, előtte egy órán át azonban hónapok óta hajmeresztő helyzetek részesei a Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolába igyekvő gyerekek, illetve kísérőik.
Ismét remekeltek a Máté taekwondosok

Május 18-án rendezték Budapesten az Ute Jégcsarnokában a  Hungarian Open 2024 Taekwondo Championship küzdelmeit.
Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok

Az állattenyésztő szakma számára ma már európai hírű a kiállításra a hazai és külföldi kiállítók 50 ezer érdeklődőre számítanak idén is.

Idős vásárhelyi nő az áldozat
Idős vásárhelyi nő az áldozat Kerékpárost gázolt el egy autó szerdán délután Hódmezővásárhelyen.

Holler László természetközeli világa
Holler László természetközeli világa Félszáz festményén keresztül mutatja be a vásárhelyi realista festőiskola tradíciójából táplálkozó mester az utóbbi években készült műveit.

Jelentés a Mártélyi Holtág vizéről
Jelentés a Mártélyi Holtág vizéről A kijelölt természetes fürdőhelyeket az üzemeltetők által megbízott laboratóriumok legalább évi négy alkalommal ellenőrzik.

Óriási Eötvös siker a Magyar Bajnokságon
Óriási Eötvös siker a Magyar Bajnokságon Női fodrász, Férfi Fodrász, Smink és Körmös szakágakban várták a felnőttek és tanulók jelentkezését. Idén is több, mint 200 versenyző vett részt.

A közgyűlés elfogadta a zárszámadást
A közgyűlés elfogadta a zárszámadást Mintegy 13 milliárd forint bevétellel zárta a tavalyi évet a hódmezővásárhelyi önkormányzat, 1,5 milliárd forint tartalékkal kezdte a 2024-es évet a város.

Orbán Viktor váratlan látogatása Vásárhelyen
Orbán Viktor váratlan látogatása Vásárhelyen Nem tartották szükségesnek testőrök hadát, amikor Orbán Viktor az ellenzéki vezetésű Hódmezővásárhelyre érkezett.

Módszertani nap helyettes államtitkárral
Módszertani nap helyettes államtitkárral A Németh László Gimnázium és Általános Iskolában rendeztek szakterületi módszertani napot. A népi kultúra oktatásban betöltött szerepe volt a téma.