KözéletNyolc óra után öt perccel

2016. február 26., péntek
 
Nyolc óra után öt perccel

Nyolc után már minden csendes, előtte egy órán át azonban hónapok óta hajmeresztő helyzetek részesei a Liszt Ferenc Ének-zenei Általános Iskolába igyekvő gyerekek, illetve kísérőik.

 

 

 

Fotó: VH

 

 

Az igazsághoz tartozik, hogy hasonlókat élnek át az iskola előtt a Vöröskereszt utcában közlekedő autósok is. Minden reggel a Völgy utca sarkon szaladva, cikázva jutnak át, vagy - csoportokba verődve - arra várnak a gyerekek, mikor nem jön autó, illetve mikor áll meg egy udvarias autós és engedi átkelni a gyerekeket. Nyilván mindkét félnek tisztában kell lennie, hogy ez szabálytalan, azonban az élet felülírhatja a szabályokat, illetve életszerűbbé tehetők a szabályok, legalábbis ebben az esetben. Ugyanis egy zebra minden gondot megoldana.

 

A Vásárhelyi Hírek megkeresésére Torzsa Endre a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányság Közlekedési Osztály vezetője elmondta, ismerik a problémát, ő már két éve felvetette az ott tapasztalható helyzetet. Mivel 50 méterre onnan már van egy zebra, eddig a döntéshozók nem tartották indokoltnak a zebra létesítését a Völgy utca sarkán.

Csakhogy a kerékpárúton érkezők csak a Liszt Ferenc iskola Völgy utcai hátsó kapuján vihetik be a biciklit, ezért aztán mindenki itt kel át az úton. Ebben egyébként minden év szeptemberében reggelente a rendőrök, polgárőrök is segítenek. Körülbelül egy hónapig.

 

Információink szerint a jogszabályoknak megfelelő zebra kialakítása, a világítással, a szegélyek, burkolat, stb. megépítésével nagyjából kétmillió forintba kerülne.

 

Mint megtudtuk, van remény, hogy mégis legyen zebra, amelynek kivitelezését több oldalról is kezdeményezhetik, akár a szülők egy csoportja is. Levélben kell Almási István polgármesterhez fordulni, majd az arra illetékes bizottságok megtárgyalják.

 

Forrainé Kószó Györgyi a Liszt Ferenc iskola igazgatója elmondta, örülne, ha megoldódna az évek óta jól ismert veszélyhelyzet.

 

Az ügyben érdemes lenne lépni, mert nem szabad, hogy egy esetleges baleset adjon nyomatékot a zebra fontosságának. A szülők is nyugodtabb szívvel indítanák iskolába gyermeküket. 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Vásárhelyen is többen halnak, mint születnek

Vásárhelyen is többen halnak, mint születnek

Tavaly 91 700 gyermek jött világra, ami mindössze 190-nel haladta meg az előző évit. Ez a statisztikai adat Vásárhelyen jócskán eltérő.
Kalmár est a BFMK-ban

Kalmár est a BFMK-ban

Február 26-án este, közel 150 kalmáros végzős diáknak tűzték fel a hagyományos szalagot a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ színpadán.

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj

A húsvéti sonka titkai: így válassz, így vásárolj

Itt a húsvét, és itt a sonkaszezon is. Most megmutatjuk a legfontosabb vásárlási tudnivalókat. Öt perc olvasást megér, hogy nyugodt, "jóízű" legyen a Húsvét!
Van miért tartanunk a digitális állampolgárságtól?

Van miért tartanunk a digitális állampolgárságtól?

Magyarországon is egyre hangsúlyosabbá válik a digitális állampolgárság fogalma, amelynek célja, hogy ügyeinket gyorsabban, egyszerűbben tudjuk intézni.
 

És ezt már olvasta?

Holttestet találtak a leégett vásárhelyi tanyaépületben
Holttestet találtak a leégett vásárhelyi tanyaépületben A Csomorkányi úton lévő ötven négyzetméteres házhoz három járművel vonultak a tűzoltók.
 
Nagyszerű eredmény Londonban
Nagyszerű eredmény Londonban A Nemzetközi Nyílt Poomsae Taekwondo Bajnokságon a vásárhelyi László Alexa is részt vett. A mezőny legnépesebb kategóriájában dobogó lett.
 
Troll szobor a Kása erdőben
Troll szobor a Kása erdőben Thomas Dambo dán újrahasznosító művész készít trollszobrot. Viták kereszttüzében döntöttek arról, hogy 32 millió forintot fordít a város önkormányzata.
 
Már csak az 5-8. helyért folynak a meccsek
Már csak az 5-8. helyért folynak a meccsek A Budafokot fogadta a Hódtói Sportcsarnokban a Vásárhelyi Kosársuli.Tizenkét pontos hátrányból várja a visszavágót az 5-8. helyért zajló rájátszás első körében.
 
A szakmai elkötelezettséget díjazták
A szakmai elkötelezettséget díjazták Április 30-án délelőtt ünnepi díszközgyűlés keretében Mátray Attila–díjjal tüntették ki Rácz-Káté Mónikát sokrétű szakmai tevékenysége elismeréseként.
 
Csomorkány SE sikerek a Vidékbajnokságon
Csomorkány SE sikerek a Vidékbajnokságon Korosztályos Vívó Vidékbajnokság rendeztek Zalaegerszegen. Két aranyérmet nyert Spissák Dalma.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025 2025. 14. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...