
Május 11-én délután ismét összegyűlnek a legcsendesebb hobbi képviselői a Bessenyei Ferenc Művelődési Központban. A nem csak bélyeggyűjtőknek szóló filatéliai rendezvénysorozat - júniusról "előre hozott" - előadója Kékesi János.
A bélyeggyűjtés egyidős a bélyeggel és talán az egyik legelterjedtebb hobbi, ami bárki számára elérhető és sok örömet okoz, áll a szó meghatározásban. Az Internetes Bélyeggyűjtő Közhasznú Egyesület, a Bessenyei Ferenc Művelődési Központ és a Tornyai János Múzeum a bélyeggyűjtés népszerűsítése és ismeretterjesztő céllal indítottak egy kilenc előadásból, bélyegkiállításból és emlékbélyegek kiadásából álló sorozatot.
Szombaton a perfinek, díjjegyesek lesz a téma. Ez a postai eljárás azt jelenti, hogy rápecsételnek, illetve jelet lyukasztanak (perforálnak) a bélyegre, azért hogy ne lopják el a bélyeget, illetve hogy többször ne lehessen felhasználni. Első alkalommal Nagy Britannia alkalmazta 1868-ban. Azóta az országok nagy része bevezette, például Ausztrália több államában csak lyukasztott bélyeget tesznek a levélre. Az ilyen bélyeg nem veszít értékéből, a filatelisták közül sokan gyűjtik. Akár 50-100 ezer forintot is érhet egy pecsételt, perforált bélyegecske.