
A világ első, 1751-ben alapított bécsújhelyi katonai akadémia végzősei vettek részt a Bocskai dandár hódmezővásárhelyi helyőrségében tartott képzésen. A végzős hallgatók a műszaki támogatás összes feladatkörével megismerkedtek, valamint résztvevői voltak az alegységek felkészítésének.
Képünkön az osztrák hallgató ismerkedik egy magyar katonai járművel
Az első héten a Művelettámogató Műszaki Zászlóalj 2. műszaki századánál C-IED foglalkozáson, a másodikon Hajdúhadházán, a Harctámogató Műszaki Századnál robbantás-kiképzésen, illetve harcászat foglalkozáson, a harmadik és negyedik héten pedig Hódmezővásárhelyen, az 1. Műszaki századnál műszaki-technikai, műszaki zárás, átkelés és erődítés-álcázás kiképzésben vettek részt az osztrák hallgatók.
A foglalkozásokon megismerték a lövészdandár műszaki szakcsapatainál rendszeresített műszaki-technikai eszközöket, azok alkalmazási lehetőségeit, kezelésük szabályait, továbbá a rendszeresített aknatípusok telepítési módjait. A látogatásuk idején az osztrák akadémiai hallgatók a vásárhelyi katonáknak ismertették az osztrák tisztképzés rendszerét.
A Theresianum Katonai Akadémiát, más néven Bécsújhelyi Katonai Akadémiát vagy Mária Terézia Katonai Akadémiát (németül: „Theresianische Militärakademie”) 1751. december 14-én Mária Terézia császárné alapította. Az akadémia főépülete a bécsújhelyi várban található. Theresianum Katonai Akadémia volt a világ első katonai akadémiája, ahol 1918-ig a Habsburg Birodalom, majd az Osztrák–Magyar Monarchia tisztjeit képezték. A magyar királyi honvédtisztek képzését, 1897-től végezte a Theresianum katonai akadémiával egyenjogúsított, budapesti Ludovika Akadémia.