


A társulat közel 50 perces előadása, a Csillaglépő csodaszarvas története a vásárhelyi iskolások számára is újdonság volt, különleges szcenikai megoldásai és hangulata miatt.
A 10 tagú nagyváradi Lilliput Társulat 2008-ban a magyarság legősibb eredetmondáját, a csodaszarvas regéjét vitte színre Arany János és Buda Ferenc szövege alapján. Mint képeinken is látható, a bábosok nem rejtőznek paraván mögé, végig színpadon vannak. A szépen faragott bábok Hunort, Magyart és honfoglaló társaikat jelképezik. A sámándobok az árnyjáték eszközévé vagy éppen lovakká alakulnak, miközben a háttérben fel-feltűnik az ifjakat csalogató csodaszarvas. Azt is megtudtuk, az újszegedi Rendezvényház Nonprofit Kft. pályázati finanszírozása tette lehetővé a hódmezővásárhelyi ingyenes előadást, május 20-án a Mozaik Kamarateremben. A Petőfi Művelődési Központ értesítette az általános iskolákat a mai előadásról.
Idén a magyar kultúra napja alkalmából Csongrád Megye Közművelődéséért Díjat vehetett át Molnár Csaba, az újszegedi Rendezvényház Nonprofit Kft. igazgatója aki elmondta, a Rendezvényház letette a voksát a határon túli színjátszás mellett, amelynek egyik látványos bizonyítéka a nagyváradiak meghívása egy előadássorozatra a megyében. Az Árkádia Ifjúsági és Gyermekszínház, Lilliput Társulatának közel 50 perces előadása, a Csillaglépő csodaszarvas története a vásárhelyi iskolások számára is újdonság volt, különleges szcenikai megoldásai és hangulata miatt.