Kultúra, oktatásOrbán Viktor nyitja meg az Őszi Tárlatot

2013. július 25., csütörtök
 

 „Különleges alkalomra készülünk: a 60. Vásárhelyi Őszi Tárlatra, a jelen képzőművészetének ünnepére. Ez jelentősen megnöveli a művészek kiállítás iránti az érdeklődését, ezzel a zsűrire is felelősségteljesebb feladat hárul,” mondta Nagy Imre annak kapcsán, hogy július 25-én délutántól hivatalosan is elkezdték befogadni a kiállításra szánt alkotásokat.

 

 

 

A Tornyai János Múzeum igazgatója azt is elmondta, az augusztus eleji zsűrizésre több száz képzőművészeti alkotást várnak. Töretlen hagyománya, folyamatossága, magas szakmai színvonala és az évforduló még inkább a reflektorfénybe állítja, az amúgy is az országban egyedülállóan legrégebbi – minden évben megrendezett – kiállítást. „Előre sejtem, hogy két teli autóval fogunk visszajönni,” mondta az igazgató, arra reagálva, hogy a művészek az alkotásaikat nemcsak Vásárhelyen az Alföldi Galériában, hanem július 29-én Budapesten a Műcsarnoknál is leadhatják.   

 

Ma délután  a sajtó munkatársai jelenlétében, Sonkoly Tibor és Zoltai Attila festőművészek adták le festményeiket és mától folyamatosan fogadják a további művészeket.

A 60. évébe lépett Őszi Tárlat nem csupán Hódmezővásárhely, sokkal inkább a magyar kortárs képzőművészet "felszentelt" ünnepe. Mint ismeretes a Vásárhelyi Őszi Tárlat alapításának évétől meghívásos kiállításként működik, de a szervezők szabadon beadott alkotásokat is fogadnak a kortárs művészeti seregszemlére. A nagyszámú pályamunka miatt a kiállítás anyagát minden évben festőkből, szobrászokból, grafikusokból és iparművészekből valamint művészettörténészekből álló szakmai zsűri válogatja.

 

60 éves az Őszi Tárlatot, amelyet idén a szokott időben rendeznek meg. A kiállítást október első vasárnapján Orbán Viktor miniszterelnök nyitja meg, jelentette be június közepén a hungarikum konferencián Almási István polgármester.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Idén is kiszínezték az Andrássy utcát

Idén is kiszínezték az Andrássy utcát

Hódmezővásárhelyen ma délelőtt volt egy rendezvény amelyen - nem kis meglepetésre – a gyerekeket egyáltalán nem érdekelték a színes lufik. Sok képpel!
Ezt csak nagyon nagy szívvel szabad csinálni

Ezt csak nagyon nagy szívvel szabad csinálni

Ráczné Olasz Edit: Például Vásárhelyen a 10 működő családi napköziben 20 hetestől 14 éves korig vannak napközisek, akik - és ezt fontos hangsúlyozni - jellemzően valóban családias légkörben töltik a napjaikat.
Irány Hong Kong

Irány Hong Kong

A világbajnokságra utazó magyar válogatott tagja lett a hódmezővásárhelyi Papp Jázmin, akinek Magyary Ágnes volt az edzője .
A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel

A 72. Vásárhelyi Őszi Tárlaton 185 alkotás szerepel

Műfaji megoszlás szerint 92 festmény, 32 grafika, 46 plasztika, valamint 15 installáció, multimédia mű szerepel majd a tárlaton.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 29. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.
 
Több, mint 40 előadó
Több, mint 40 előadó Összesen kb. 115 produkció, elektronikus zene, rock, pop és trap, hazai zenekarok és nemzetközi sztárfellépők vegyesen az ide Szegedi Ifjúsági Napokon.
 
Ulmi találkozó
Ulmi találkozó Az 1992 óta Hódmezővásárhely testvérvárosába, az ott rendezett 14. Nemzetközi Duna Fesztiválra kiutazott Márky-Zay Péter polgármester.
 
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak
Kurucz D. István festő emlékét őrző kitüntetést alapítottak A díj olyan képzőművészeknek adható, akik munkásságukkal hozzájárultak a város kulturális életének gazdagításához, művészi hagyományainak továbbviteléhez.
 
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet
Uniós forrásból fejlesztik a Kakasszéki Gyógyintézetet Egy magyar-román közös uniós projekt keretében javítják elsősorban az idős páciensek mozgásszervi rehabilitációs ellátásának színvonalát
 
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet
A gondatlanság sok pénzbe kerülhet A belterületi ingatlanok esetében a jegyző, külterületi és zártkerti ingatlanok esetében a növényvédelmi hatóság köteles eljárást indítani.