
















Április 7-én az égiek is kegyesek voltak a BMK szervezőihez, hiszen bár kissé hűvös, de gyönyörű napsütéses időben rendezhették meg húsvéti programjukat Hódmezővásárhelyen, az Árpád utcai Tájházban.
Fotók: VH
Mint az képeinken is látható, kívül belül hatalmas sürgés-forgás jellemezte a tájházat. A többféle tojásfestési technika mellett, dísztárgyakat is lehetett készíteni. A mákba mártott, a „trendinek” számító színes csillámokkal megdíszített hurkapálcás tojások mellett, bent a tájház egyik szobájában az igazi hagyományos tojásfestés rejtelmeibe Bereczné Lázár Nóra hímestojás festő népi iparművész vezette be az érdeklődőket. Lelkesedésből pedig itt sem volt hiány.
A hétfői locsolók figyelmébe ajánlható, hogy a forró méhviasszal felvitt, írott díszítésű tojást kapni, az átlagosnál nagyobb elismerésnek számít. A délelőtt folyamán több apró kislány már magában számolhatta a hétfői locsolóit, mert alig fejezte be az egyiket, már készítette a következőt.
Meglepetésként, a szervezők az ilyen idő tájt hagyományos csöröge fánkot kínálták a megfáradt kézműveskedőknek és a vendégeknek. A BMK által szervezett igen jó hangulatú délelőtt során az Árendás Néptáncegyüttes is megmutatta, egykor milyen lehetett az igazi falusi húsvétolás. Persze, az elmaradhatatlan nyuszi simogatás mellett, nyuszi tappancsos sportolás, Nyúl Olimpia is fokozta az izgalmakat.
Előtte azonban, – idén először meghívott vendégként - a Fehérlófia Sámándobosok vitték el a nézőket a pogány magyarság hitvilágába. Dobolásuk - Sonkoly Ágnes szervező elmondása szerint – a megújulást, a tavaszt hivatott szimbolizálni.
Valószínű a dobjaik által magasabb dimenziókba történő megélés érdekében a dobosok kérték, hogy az újságírók a produkciójuk alatt ne fotózzanak, többen arra az álláspontra jutottunk, hogy az égiekkel kommunikálva, a reggeli rossz idő után, a ragyogó napsütéshez talán lehet némi közük…!