Kék hírekNyolc évet kapott a vásárhelyi fiatalember

2012. december 18., kedd
 
Nyolc évet kapott a vásárhelyi fiatalember

Január 30-án a vásárhelyi rendőrkapitányságon próbált rabolni egy airsoft-pisztollyal. A hódmezővásárhelyi férfi első fokon nyolc évet kapott.

További részletek a kapcsolódó cikkeinkben olvashatók, a lap alján!

 

 

 


A húszéves, büntetlen előéletű, épületasztalos végzettségű férfi munkanélküli volt, szakmájában nem tudott elhelyezkedni. Reggel mielőtt elindult volna, az interneten utánanézett, mekkora büntetést kaphat a fegyveres rablásért, és magához vette az éles lőfegyverre tökéletesen hasonlító airsoft-pisztolyát.

A férfi azzal az indokkal kéredzkedett be a rendőrség épületébe, hogy mosdóba kell mennie. Ott kibiztosította a fegyvert, majd az aulában két rendőrre fogta a pisztolyt, és azt mondta: "Uraim, adják át értékeiket!".

 

A rendőröknek végül testi kényszer alkalmazásával sikerült lefegyverezniük a férfit. A tárgyaláson a rendőrök elmondták, a fegyverük használata szóba sem jöhetett, mivel az aulában civilek is voltak, a vádlott közelében egy nő állt a gyermekével.

A tárgyaláson a vádlott azzal védekezett, bűnözők zsarolták, fenyegették, pénzt követeltek tőle. Nem mert a rendőrséghez fordulni, de védelem alá akart kerülni, ezért határozta el a bűncselekményt.

Joó Attila tanácsvezető bíró az ítélet indoklása során kifejtette, hogy a vádlott nem állt komoly fenyegetés alatt, állítólagos zsarolói saját beszámolója szerint sem bántalmazták. A bíróság az enyhítő körülményekre tekintettel a vádlottra a törvényi minimum alatti időtartamú szabadságvesztést szabott ki.

A férfit a Szegedi Törvényszék kedden fegyveresen elkövetett rablás és fegyveresen, hivatalos személy sérelmére elkövetett rablás bűntettének kísérletében mondták ki bűnösnek.
Az ítélet ellen a vádlott és védője fellebbezett.

 

 

Kapcsolódó cikkeink:

 

Ne szorítsák annyira a bilincset

 

Fegyveres rablás a hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányságon

 
 
Forrás: Szegedi Törvényszék Sajtószóvivő - VH
 

Olvassa el ezt is!

Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n

Nagyszerű mazsorett siker a győri VB-n

A VB-n részt vett a hódmezővásárhelyi Emerald Dance Team SE, táncosai nagyszerű eredményekkel öregbítették a vásárhelyi mazsorett sportág hírnevét.
Ünnepség Hódmezővásárhelyen

Ünnepség Hódmezővásárhelyen

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.
Új igazgató az Egyesített Óvodák élén

Új igazgató az Egyesített Óvodák élén

A városháza dísztermében ünnepi tanévnyitót tartottak a Hódmezővásárhelyi Egyesített Óvodák dolgozóinak.
Átadták a belvárosi parkot

Átadták a belvárosi parkot

Az évekkel ezelőtt a lakosság nagy része által elutasított városi könyvtár épületkomplexum tervezett helyén vissza nem térítendő támogatásból park létesült.
 

És ezt már olvasta?

Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.
 
Tanévnyitó az MGK-n
Tanévnyitó az MGK-n Általános és pótfelvételi eljárás, valamint a nemzetközi felvételi eljárás végén 253 hallgató nyert felvételt a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Karára.
 
Iskolakezdéskor is van jó megoldás
Iskolakezdéskor is van jó megoldás Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
 
Különleges vendég Vásárhelyen
Különleges vendég Vásárhelyen

Szeptember 3-án délelőtt Márki-Zay Péter polgármester fogadta a Városházán Ukrajna budapesti nagykövetét.

 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 32-33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Tanévi menetrend 2025-2026
Tanévi menetrend 2025-2026 Mi várható a 2025/2026-os tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyi sportolókat méltattak
Vásárhelyi sportolókat méltattak A város sportéletében is jelentős értéket képviselő eredményeket elért három fiatal vásárhelyi sportolót köszöntött a pénteken Márky-Zay Péter.