









Megtelt az előadóterem érdeklődő diákokkal és szülőkkel a Budapesti Kommunikációs és Üzleti Főiskola hódmezővásárhelyi nyílt napján. Az általános felvételi információk mellett, az intézmény képzéseiről dr. Vass László rektor, míg a BKF-es hallgatói életről Szűcs Gergely, a HÖK elnöke beszélt.
Lelkes BKF-es hallgatók köszöntötték a nyílt napra érkező vendégeket, a jelenleg 77 első évfolyamossal működő, magát Hódmezővásárhelyi Regionális Tudásközpontnak nevező tagintézmény.
Minden újonnan érkezőt azonnal pártfogásukba vettek, köztük engem is. A regisztrációs asztalnál több prospektus és tájékoztatófüzet fogadott.
A BKF – en induló szakképzések és a vezetőség fényképes bemutatkozója mellett a színes kiadványokból az is kiderül, hogy február 15-ig lehet a felsőoktatásba jelentkezni, július 10-ig van idő az iratmásolatok, tanulmányi eredmények benyújtására, a felvételi ponthatárokat pedig július 27-én hirdetik ki.
A már említett „fogadóbizottság”, a BKF-es hallgatók lelkes kis csapata mindenkit elkalauzolt az egyik előadóterembe, ahol dr. Vass László rektor és Szűcs Gergely a Hallgatói Önkormányzat elnöke mutatta be a főiskolát. A helyiség zsúfolásig megtelt és az előre bekészített székmennyiség is kevésnek bizonyult.
A vendégeket először Vass László rektor köszöntötte, aki az induló szakok mellett, a felsőoktatást érintő témákról is beszélt. Az államilag meghatározott keretszámokkal kapcsolatban elmondta, hogy még semmi biztosat nem tud az iskola vezetése, annyi azért bizonyosnak látszik, hogy egyre többen választják majd a költségtérítéses képzést. A tanulmányok finanszírozására a diákhitel lehetőségét hozta példaként a rektor, aki azt is kifejtette, hogy a felvett hitelösszeg törlesztését munkaviszony létesítése után kell törleszteni és a részletek összege nem lehet több a fizetés 1-2 százalékánál. Vass László előadásában leszögezte, a felsőoktatást érintő nehézség ellenére a felsőfokú végzettség napjainkban is előnyt jelent a munkaerőpiacon.
Kiderült az is, hogy a főiskola remekül érzi magát Vásárhelyen. A képzés ugyanúgy zajlik akár csak Budapesten. Sikeres kapcsolatot alakítottak ki például a Városi Könyvtárral, ahol a hallgatók hozzájuthatnak a szakoknak megfelelő jegyzetekhez, tankönyvekhez.
Az iskola képzéseinek bemutatása sem maradt ki a sorból. A BKF vásárhelyi tagozata idén négy alapszakot hirdet meg. A turizmus – vendéglátás mellet, kereskedelem és marketing, fotográfia és kézműves szakokra lehet jelentkezni. A rektor a képzések ismertetése után az intézmény szellemiségét és egyben mottóját: a kreatív gondolkodás fejlesztését részletezte a hallgatóságnak.
A szót Szűcs Gergely, a HÖK elnöke vette át, aki az igazi főiskolai életet próbálta prezentálni a leendő hallgatók előtt.
A hallgatói élet bemutatása tetszett a legjobban a két általam megkérdezett németh lászlós végzős diáknak is. Török Fanni és Porkoláb Vivien azt is elárulta, hogy a kíváncsiság hozta el őket a nyíltnapra, hiszen még nem ismerik Vásárhely új főiskoláját. „Több területben is gondolkodom, nem döntöttem még el pontosan merre is szeretnék továbbtanulni. A BKF – en belül a kereskedelem és marketing szak érdekelne. Maga a nyílt nap nagyon tetszett főleg a HÖK elnökének előadása, talán mert nem volt olyan hivatalos és próbált igazi képet adni a főiskola közösségéről.”- osztotta meg velem véleményét Fanni.
„Engem is érdekel, hogy milyen is a BKF-s élet, milyen maga a főiskola és persze az is nagy előny, hogy helyben van. Az idegenforgalmi terület érdekelne leginkább, bár egyelőre, még nem tudom melyik iskola fog első helyen szerepelni a felvételi lapomon”- mondta Vivien.
Arra a kérdésemre, hogy milyen munkalehetőséget látnak ezekben a szakmákban, bizakodó választ adtak. Úgy érzik lesz esélyük elhelyezkedni, szerintük még nem telített az idegenforgalmi szakma.
Bánfi Fruzsina és Ábrahám Márta barátnők és úgy döntöttek közösen fedezik fel a BKF nyújtotta továbbtanulási lehetőségeket. Mindkettőjüknek tetszett a nyílt nap. A turisztikai szak iránt érdeklődtek leginkább. Fontos szempontnak tartják, hogy a helyben van a főiskola, illetve nagyon szimpatikusnak találták a közösségi életről szóló kisfilmeket. A majdani munkavállalásukkal kapcsolatban, ők is optimistának tűntek. Szerintük egy ilyen szakmával biztosan lesz esélyük elhelyezkedni.