KözéletNincs pont az ügy végén

2014. augusztus 18., hétfő
 
Nincs pont az ügy végén

Markó Csaba a vásárhelyi Polgármesteri Hivatal kabinetiroda vezetőjének fellebbezését követően kitűzték a másodfokú tárgyalás időpontját.

 

 


A vásárhelyi kabinetfőnök egy hírportállal szemben nemrég elvesztette azt a pert, amelyben 1 millió forint nem vagyoni kártérítést követelt jó hírnév megsértése miatt. Elutasította a Fővárosi Törvényszék Markó Csaba keresetét, aki személyiségi jogainak védelme érdekében indított pert az Index ellen, írja a delmagyar.hu.

 

Egy, az index.hu-n (a cikk a lap alján) megjelent cikkről van szó, amely azt írta, Markó szóváltásba keveredett a SZIN-en egy egyetemista lánnyal, majd lekevert neki egy pofont.

 

A 2012. szeptember 17-én megjelent Liberális kurva, tiplizzél! című cikkben azt írták, Markó a SZIN-en, a Borpatika standjánál ráförmedt az egyetemista Baranyi Enikőre és barátnőjére – akik zsíros kenyeret szerettek volna vásárolni –, hogy „Liberális kurvák, húzzatok innen!". Miután ez többször elhangzott a cikk szerint, Baranyi meglökte Markó poharát, amiből a férfi ruhájára fröccsent az ital, mire Markó Csaba, a vásárhelyi kabinetiroda vezetője lekevert egy pofont az egyetemista lánynak.

A cikk megjelenése után Markó beperelte az Indexet. A Fővárosi Törvényszék nemrég hozott ítéletének indoklása szerint a kabinetfőnök – azt elismerve, hogy Baranyi Enikővel az említett időpontban és helyen szóváltásba keveredett, és hogy ennek során a részéről vulgáris szavak is elhangzottak (hogy pontosan melyek, arra nem emlékezett) – kérte, állapítsa meg a bíróság, hogy a hírportál megsértette a jó hírnevét, mert több valótlan állítást közölt, és számára 1 millió forint nem vagyoni kártérítést fizessen meg. A kabinetfőnök szerint például valótlan volt az, hogy az eset után Baranyi Enikőtől bocsánatot kért, sajnálkozott, és arra kérte, érje el, ne legyen újságcikk, mert ha lesz, őt kirúgják a polgármesteri hivatalból.

A bíróság meghallgatta Markó Csaba és a hírportál tanúit. „A meghallgatott tanúk vallomásaiban foglaltak összevetése, együttes értékelése alapján a bíróság arra a meggyőződésre jutott, hogy az eset a hírportál által közöltek szerint játszódott le, a bíróság álláspontja szerint ezt támasztják alá Baranyi Enikőnek a történtekről volt, többszöri konzekvens előadása, valamint az index.hu indítványára meghallgatott egyéb tanúk vallomásaiban foglaltak is; mindezekkel szemben a bíróság a Markó Csaba indítványára meghallgatott tanúk előadásait (...) súlytalannak találta" – áll az ítélet indoklásában.

 

Mindezek alapján a bíróság Markó Csaba keresetét alaptalannak találta. Az ítélet nem jogerős. Markó Csaba fellebbezett a döntés ellen, ezzel a per a Fővárosi Ítélőtáblához került, amely most kitűzte a másodfokú tárgyalás időpontját, 2015. február 10-re.

 

Mint ismeretes Markó Csaba továbbra is a vásárhelyi polgármesteri hivatal kabinetiroda vezetője.

 

 

Az index cikke ITT olvasható (Kattintson!)

 

Olvassa el ezt is!

Fesztiválozó sokadalom

Fesztiválozó sokadalom

Fotókba örökített (jó)hangulatjelentés a vásárhelyi Borfesztiválról - vasárnap. 
Már látni az alagút végét

Már látni az alagút végét

Az elmúlt három évben háromszor is beharangozták az Aréna megnyitását, aztán továbbra sem történt semmi. Most talán valóban megnyílnak a kapuk.
Traktortól az arcfestésig

Traktortól az arcfestésig

Idén ismét megszervezték pályaorientációs fesztiválsorozatot, a SKILLFEST-et. Az első állomás Hódmezővásárhely volt. Gazdag porgramok, látványos bemutatók.
Vásárhelyi sportolókat méltattak

Vásárhelyi sportolókat méltattak

A város sportéletében is jelentős értéket képviselő eredményeket elért három fiatal vásárhelyi sportolót köszöntött a pénteken Márky-Zay Péter.
 

És ezt már olvasta?

Újabb helyi rádió a láthatáron
Újabb helyi rádió a láthatáron A Hódmezővásárhely 99,8 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőség használatára egy érvényes pályázat érkezett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz.
 
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja Országos hírré terebélyesedett Szabó Zsolt rendőr alezredes, a vásárhelyi rendőrkapitány tragikus halála. Péteken este csendes gyertyagyújtásra gyűlt össze több száz vásárhelyi lakos a kapitányság épülete előtt.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.