KözéletNincs Juhásztalálkozó főzőverseny nélkül!

2015. március 30., hétfő
 
Nincs Juhásztalálkozó főzőverseny nélkül!

A Magyar Juh- és Kecsketenyésztő Szövetség (MJKSZ), a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara, a Hód-Mezőgazda Zrt. az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok keretében a hagyományoknak megfelelően április 26-án idén is megrendezi a XXXI. Szent György-napi Juhásztalálkozót.

 

Fotó: VH archív

 

 

A rendezvény 2011-től egy területi egységben, egy helyen, a tenyészállat kiállítás helyszínén lesz ismét, a főbejárattól jobbra.  

A technológiai kiállítás keretében széles körű szakmai ismereteket szerezhetnek a látogatók a legújabb technológiákról, juh-és kecske termékek kóstolására és vásárlására is lehetőség nyílik. A rendezvényt színesíti még az ágazathoz szorosan kapcsolódó használati eszközök, népművészeti tárgyak árusítása.

 

„Nincs juhásztalálkozó főzőverseny nélkül!” A mottó továbbra is érvényes, vagyis a Mezőgazdasági Kar mostantól fogadja a jelentkezéseket.

Az elmúlt éveknek megfelelően a versenyre bárki nevezhet. A versenyzőnek minden kellékről önállóan kell gondoskodniuk, vagyis az alapanyagról, fűszerekről, főzőedényekről, tüzelőanyagról, stb.

A versenyzőnek minimum 5 kilogramm alapanyagot kell hoznia, amit előkészített állapotban - alágyújtás előtt - a zsűrinek be kell mutatnia. Rajtszámot csak az a versenyző kaphat, aki a húsra vonatkozóan a zsűrinek bemutatja a hatósági állatorvos által kiállított - ’Állatorvosi bizonyítvány a hús közfogyasztásra való alkalmasságáról’ szóló – igazolást, illetve felmutatja a számlát a húsvásárlásról. A verseny 7 órakor kezdődik. A rendelkezésre álló idő maximum: 4 óra. A főzőversenyen juh- és kecskehúsból bármilyen ételeket lehet elkészíteni.

 

További információ és jelentkezés a Mezőgazdasági Kar Dékáni hivatalában, Galyas Dagmar Juttánál személyesen, vagy telefonon a 62 532-990-es számon, illetve emailben: galyas@mgk.u-szeged.hu címen.

A nevezési határidő: április 17.

 

Olvassa el ezt is!

Lezárult a Tisza hídon történt halálos baleset ügye

Lezárult a Tisza hídon történt halálos baleset ügye

Minden kerékpáros réme sötétedés után a jelöletlen útakadály, vagy gödör. Talán ezért is kísérte hatalmas országos sajtóérdeklődés a Tisza hídon történt halálos balesetet.
Segítik helyi kis piacok építését

Segítik helyi kis piacok építését

Lázár János: A hódmezővásárhelyi állattartás, a makói hagymatermesztés integráció a kereskedelem állami szabályozása nélkül nehezen lesz képes arra, hogy megálljon a saját lábán.
Traktortól az arcfestésig

Traktortól az arcfestésig

Idén ismét megszervezték pályaorientációs fesztiválsorozatot, a SKILLFEST-et. Az első állomás Hódmezővásárhely volt. Gazdag porgramok, látványos bemutatók.
Iskolakezdéskor is van jó megoldás

Iskolakezdéskor is van jó megoldás

Csaknem 400.000 diák tanul(t) már a Matek Oázis segítségével. A szülők, diákok visszejelzése szerint is megoldást jelentő, könnyen elérhető, és nem kell hozzá különóra.
 

És ezt már olvasta?

Újabb helyi rádió a láthatáron
Újabb helyi rádió a láthatáron A Hódmezővásárhely 99,8 MHz helyi vételkörzetű rádiós médiaszolgáltatási lehetőség használatára egy érvényes pályázat érkezett a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatósághoz.
 
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja
Szeptember 19-e a vásárhelyi közélet gyásznapja Országos hírré terebélyesedett Szabó Zsolt rendőr alezredes, a vásárhelyi rendőrkapitány tragikus halála. Péteken este csendes gyertyagyújtásra gyűlt össze több száz vásárhelyi lakos a kapitányság épülete előtt.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2
Családi események Hódmezővásárhelyen 2025/2 2025. 35. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig
Vadhús kóstolástól az illat-totóig - a virágvizektől az akvapóniáig Huszonkétféle programon keresztül lehet bebarangolni a Mezőgazdasági Kar épületét szeptember 26-án 18.00 órától a Kutatók Éjszakáján.
 
Egy étvágygerjesztő program szombatra
Egy étvágygerjesztő program szombatra Szeptember 13-án ismét Vásárhelyi Ízök Fesztiválja. A gasztronómiai esemény a dr. Rapcsák András sétálóutcán, a BFMK előtt és az Almáskertben lesz. Részletes program.
 
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter
Kick-box magyar bajnok lett Zsarkó Dániel Péter A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat vezetője kiválóan szerepelt, bekerült a VB-re induló magyar nemzeti válogatottba.
 
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat
Ismét pályázik a kastélyra a vásárhelyi önkormányzat Márki-Zay Péter polgármester úgy fogalmazott: „ezt a küzdelmet nem adjuk föl, nem fogjuk engedni azt, hogy a sok másik ellopott kastély után a szabadkígyósit is ellopják”.