
Október 17-től indul az Emlékpont őszi kiemelt rendezvénysorozata, a Nemzeti Emlékezet Hete. Hódmezővásárhelyen nemcsak egy napon, október 23-án emlékeznek meg az 1956-os forradalomról és szabadságharcról, hanem az Emlékpont Múzeumban október 17. és november 4. között rendezvénysorozatot szerveznek az 55. évforduló tiszteletére.
A kezdeményezés célja, hogy a kommunista diktatúra egykori üldözöttei, a még köztünk élő ötvenhatosok beszámolhassanak a mögöttünk hagyott évtizedekről, napjaink nemzedéke pedig szembesülhessen a közelmúlttal. Délelőtt és kora délután diákoknak szóló előadások és foglalkozások lesznek, míg esténként a közelmúltunk történelme iránt érdeklődő közönségnek szerveznek különböző rendezvényeket a közgyűjteményben. Az oktatási programok mellett esténként nyilvános rendezvényekre várják az érdeklődőket az Emlékpontba a programsorozat szervezői.
Október 17-én, hétfőn Eperjes Károly Kossuth-díjas színművésszel Szenti Tibor író, néprajzkutató beszélget színházról, filmről, irodalomról, valamint az 1956-os forradalomról és szabadságharcról. Másnap Tóth Ilonára, az 1956-os forradalom és szabadságharc mártírjára emlékeznek, szerdán pedig Bessenyei Ferenc október 23-i szerepvállalásáról hallhat majd a közönség B. Élthes Esztertől, a színész özvegyétől. A múzeum időszaki kiállítása is 1956-hoz kötődik: augusztus 19-e óta, Csizmadia Zoltán festő és Tóth Sándor szobrász forradalom inspirálta műveit láthatják a tárlaton. Október 20-án a két művész a szabadságharccal kapcsolatos élményeit osztja meg az érdeklődőkkel.
Az Emlékpont irodalmi estnek és színházi előadásnak is helyet ad majd, a nemzeti emlékezet hetének programját pedig - november 4-én, a szovjet csapatok budapesti bevonulásának évfordulóján – megemlékezés zárja.