Kultúra, oktatásNégynapos országos tanulmányi verseny Vásárhelyen

2018. április 11., szerda
 
Négynapos országos tanulmányi verseny Vásárhelyen

Idén lesz először, hogy nem szurkolhatunk  a HISZC három vásárhelyi iskolájának egyetlen döntőbe jutott diákjáért sem a Szakma Kiváló Tanulója Verseny (SZKTV) és az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny (OSZTV) országos döntőjében.

 

 

 

 


A Földművelésügyi Minisztérium (FM) fenntartásában működő Gregus Máté Mezőgazdasági Szakgimnázium és Szakközépiskola diákjai közül viszont hárman idén is bekerültek a döntőbe,sőt iskolájuk kapta meg az országos verseny rendezésének lehetőségét is.

 

Április 10-én megkezdődött Hódmezővásárhelyen az Országos Szakmai Tanulmányi Verseny döntője mezőgazdasági technikus, állattenyésztő és állategészségügyi technikus kategóriákban, valamint a gazda szakma kiváló tanulója verseny.

 

Mint arról elsőként számoltunk be, az országos verseny rendezésének lehetőségét első alkalommal kapta a Gregus Máté Mezőgazdasági Szakgimnázium és Szakközépiskola.

Az elméleti feladatok az iskola falai között, míg a gyakorlati versenyek az iskola tangazdaságában lesznek. Az ország minden részéből a négynapos döntőn összesen 36-an vesznek részt, közülük hárman a Gregus diákjai. A mezőgazdasági technikus szakmában Halál Dominik, Kis Erzsébet és Pusztai János van az országos döntőben.

A Földművelésügyi Minisztérium (FM) és a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara által szervezett verseny április 10-én délután 3 órakor a megnyitóval kezdődött és 13-án az eredményhirdetéssel zárul.

 

Az igen sokrétű és nagy felkészültséget igénylő írásbeli, szóbeli és gyakorlati feladatok reggeltől kora délutánig tartanak. A kísérőknek erre az időre minden nap külön programot szerveztek, amelyben szegedi, mártélyi, székkutasi üzemlátogatás és kirándulás, a vásárhelyi Emlékpont és Tornyai Múzeum megtekintése is szerepel.

 

Ez a versenysorozat szervesen illeszkedik a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által évente megrendezett Szakma Szár, illetve a Szakma Kiváló Tanulója Verseny és az Országos Szakmai Tanulmányi Versenyhez. Célja a magyar szakképzés színvonalának további emelése, a szakképzés eredményeinek széles körű bemutatása, és verseny szervezése a szakképzésben részt vevő tehetséges tanulóknak.

 

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Gallyégetésből udvartűz

Gallyégetésből udvartűz

Szerencsére nagyobb volt a füstje, mint a lángja egy családi ház udvarán keletkezett tűznek Hódmezővásárhelyen. 
Miért is van vágányzár Vásárhely és Szeged között?

Miért is van vágányzár Vásárhely és Szeged között?

A laikusok számára is érdekes szakmai mustra a tram-train miatt most kezdődött felújításról. Július végéig pótlóbuszok vették át a vonatok szerepét.
Nyári gumival hóesésben

Nyári gumival hóesésben

A felelőtlenség többszörös bajt eredményez, az emiatt balesetet szenvedő vétlen autósoknak és a kárelhárítást végző tűzoltóknak.
Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust

Sem védekezésben, sem támadásban nem találta a ritmust

December12-én este a bajnoki éllovas Kozármislenyt fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának 10. fordulójában.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban... De mi más az óceán, mint ezen cseppek sokasága, amit valami távoli egység mégis összefog...
 
Várják a javaslatokat
Várják a javaslatokat Jelölés 'Hódmezővásárhely díszpolgára', 'Pro Urbe', valamint 'Signum Urbis Honorantis' kitüntetés adományozására.
 
Az újév első babája Vásárhelyen
Az újév első babája Vásárhelyen Január elsején reggel 9:25-kor látta meg a napvilágot Hódmezővásárhely idei első újszülöttje.
 
Ünnepnapok, pihenőnapok 2026-ban
Ünnepnapok, pihenőnapok 2026-ban 2026-ban ismét 3 munkanapot helyeznek át, így hosszúhétvégékké egészítenek ki ünnepnapokat. Például a 2026-os év egy négynapos hosszúhétvégével fog kezdődni.
 
Retro - Hódmezővásárhelyi Szilveszter 1962
Retro - Hódmezővásárhelyi Szilveszter 1962 A 60-as évek Vásárhelyen. A vendéglátóhelyeket telt ház és hatalmas fogyasztás jellemezte, százával pukkantak a pezsgősüvegek és remek hangulat uralkodott.
 
Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely
Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely Szolidaritási hozzájárulást 2017 óta kötelesek fizetni a települések, az egy főre jutó iparűzési adó mértéke alapján.
 
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola A legújabb Magyar Közlöny szerint egy kormányhatározat az iskola infrastrukturális fejlesztéseinek támogatásáról döntött.