SportNagy Alex kettős diadala

2013. május 21., kedd

Nagy Alex kettős diadala

Május 19-én rendezték meg az U-Mx2 Országos Bajnokság, Senior  és III. osztály Kupa  következő fordulóját, amelyre a sportág színe-java érkezett Gyulára.

A gyulavári crosspályán a délelőtti edzések után 13 órától rajtoltak a motorosok. Minden kategória első futama előtt a versenyzők megtettek egy rövid felvezető kört, amely során show-jelleggel, az első dombon egymás után, név szerint bemutatták őket, ezzel is minél élvezetesebbé téve a versenyt, hiszen itt az igazi sztárok ezúttal is a versenyzők voltak, róluk szólt ez a nap.

Akkor még nem tudhatták, hogy a hódmezővásárhelyi Center Motorsport Club számára kiemelkedő sikereket hoz a gyulai futam.

A vásárhelyi klub motorosai két géposztályban is diadalmaskodtak: a Junior 250-es bajnoki versenyben Császár Tamás állhatott a dobogó legmagasabb fokára, ez már az idei második sikere. A Pro meghívásos futamokban Nagy Alex kettős győzelemmel abszolút elsőséget szerzett, míg Császár Bence kategóriájában ezüstérmes lett.

A Senior osztályban Tápai Zoltán ötödik, Borza Tibor 6. helyezett lett.

Sajnos, a nagy esélyes Técsy László vezető helyről olyan szerencsétlenül bukott, hogy fel kellett adnia a küzdelmet.

Nagy Alex a verseny után nyilatkozott: „ Második győzelmemet szereztem az idén, mindkétszer meghívásos versenyen. Ezúttal már a 2013-as új KTM motorommal tesztelhettem versenykörülmények között. Úgy tűnik, a beépített tuningok jól működnek. Egy hét múlva lesz a Nyílt Magyar Bajnokság első fordulója Tápióbicskén, majd egy hétre rá - június 2-án - már Vásárhelyre érkezik a nemzetközi mezőny. Talán egy kicsit a szokásosnál jobban izgulok, szeretnék az idén bajnoki címet szerezni.”

Forrás: Center MSC
VH

Két vásárhelyi is indul a Testépítő EB-n

A hazaiak mellett, román, szerb, szlovák versenyzők részvételével Nemzetközi testépítő bajnokságot rendeztek május 18-án Szegeden az IH Rendezvényközpontban. Képekkel!
Ennivaló receptjeink - Baracskay Angélától - Fánk projekt

A Paprika TV-ből megismert Baracskay Angéla ezúttal egy egyszerű, de annál finomabb sütit ajánl közkedvelt rovatunk, az ’Ennivaló receptjeink’ olvasóinak.
A szezon meccsének is beillő találkozó volt

Kétszeri hosszabbításba torkolló mérkőzést játszott egymással a Vásárhelyi Kosársuli és a Veszprém április 11-én este a Hódtói Sportcsarnokban.
Kosarakban gazdag meccs volt

Április 21-én este a Dunaharaszti otthonában lépett pályára a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoport 5-8. helyéért zajló küzdelmeinek első meccsén.

Már csak egy meccs van az 5. helyért
Már csak egy meccs van az 5. helyért Az NB I/B Zöld csoportjának 5. helyéért Győr ellen játszotta utolsó hazai mérkőzését a 2023/24-es szezonban a Vásárhelyi Kosársuli.

Elkezdődtek az idei érettségik
Elkezdődtek az idei érettségik A következő hetekben, május 3. és július 3. között 1161 helyszínen várhatóan több mint 112 700-an érettségiznek.

Rollerezés Vásárhelyen is
Rollerezés Vásárhelyen is Vásárhelyen is bérelhetők a Lime rollerek. 250 járművel, legalább 60 parkolóhellyel indult a szolgáltatás Hódmezővásárhelyen.

Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok
Megkezdődtek a 31. Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Az állattenyésztő szakma számára ma már európai hírű a kiállításra a hazai és külföldi kiállítók 50 ezer érdeklődőre számítanak idén is.

Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling
Tömeg, jó hangulat - igazi majális fíling A cikk címét az április 30-án délután, este kilátogatóktól idéztük. A régi időket idézte a vásárhelyi önkormányzat által szervezett Népkert majálisa. Képekkel.

Már nincs messze az 5. hely
Már nincs messze az 5. hely A kérdés az volt a Hódtói Sportcsarnokban, hogy ki játszhat majd az 5. helyért az NB I/B Zöld csoportjában.