Kék hírekMindszenti sorozatbetörés elfogással

2019. október 12., szombat
 
Mindszenti sorozatbetörés elfogással

Nem kis riadalmat keltett a mindszenti és vásárhelyi facebookosok között az a hír, hogy 12 óra alatt 5 betörés volt. Igaz a betörő csak 4 órán ár örülhetett a zsákmánynak.

 

 

 

 

 


 

A rendőrök a bejelentéstől számított négy órán belül elfogtak, majd gyanúsítottként kihallgattak egy mindszenti férfit, aki a városban több helyre betört és készpénzt, valamint szerszámgépet vitt el.

 

A megalapozott gyanú szerint a 30 éves férfi október 10-én 18 óra és 11-én 6 óra között öt ingatlanba ment be Mindszenten. Az épületekbe úgy jutott be, hogy a nyílászárókat felfeszítette. Egy élelmiszerboltból és egy szórakozóhelyről több tízezer forintot, míg egy bútorboltból szerszámgépet tulajdonított el. Ezen kívül bement egy másik vendéglátóhelyre is, de a biztonsági nyílászárón nem tudott átjutni. Végül átmászott egy belvárosi épület kerítésén, az ablakot betörte, de nem talált semmit, ezért távozott.

 

A hódmezővásárhelyi rendőrök az adatgyűjtés során a bejelentéstől számított néhány órán belül megállapították a feltételezett elkövető kilétét, akit elfogtak és előállítottak. A mindszenti férfi gyanúsítotti kihallgatásán részletes beismerő vallomást tett, ellene üzletszerűen, dolog elleni erőszakkal elkövetett lopás bűntett megalapozott gyanúja miatt indult eljárás a Hódmezővásárhelyi Rendőrkapitányságon. A nyomozók a férfit őrizetbe vették és az illetékes ügyészségen előterjesztést tettek letartóztatásának indítványozására.

 
 
VH-CSMRFK
 

Olvassa el ezt is!

Választás előtt - Jelöltek, tudnivalók

Választás előtt - Jelöltek, tudnivalók

A Hódmezővásárhelyen induló képviselő-jelöltek névsora, fotókkal. Az egyfordulós választás sikerének nincs érvényességi és eredményességi feltétele.
Díszdiplomákat kaptak a pedagógusok

Díszdiplomákat kaptak a pedagógusok

Generációkat tanítottak meg írni-olvasni, segítettek, hogy kiváló ember legyen a tanítványaikból. Tisztelet és hála ezért. A sok évtizedes munka egyik elismerése a díszdiploma.
A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre

A Kosársuli visszacsúszott a 10. helyre

A Dunaharaszti DH Basket vendégeként a Kosársuli nagyon sima vereséget szenvedett a tabella élmezőnyéhez tartozó ellenféllel szemben.
A romániai forradalom vásárhelyi áldozata

A romániai forradalom vásárhelyi áldozata

A háromgyerekes hódmezővásárhelyi férfi segélyszállítmányt vitt, december 23-án hajnali 2 órakor az aradi újhíd feljárójánál lövések érték a teherautóját.
 

És ezt már olvasta?

Ünnepnapok, pihenőnapok 2026-ban
Ünnepnapok, pihenőnapok 2026-ban 2026-ban ismét 3 munkanapot helyeznek át, így hosszúhétvégékké egészítenek ki ünnepnapokat. Például a 2026-os év egy négynapos hosszúhétvégével fog kezdődni.
 
Retro - Hódmezővásárhelyi Szilveszter 1962
Retro - Hódmezővásárhelyi Szilveszter 1962 A 60-as évek Vásárhelyen. A vendéglátóhelyeket telt ház és hatalmas fogyasztás jellemezte, százával pukkantak a pezsgősüvegek és remek hangulat uralkodott.
 
Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely
Jövőre 114 millóval többet fizet Vásárhely Szolidaritási hozzájárulást 2017 óta kötelesek fizetni a települések, az egy főre jutó iparűzési adó mértéke alapján.
 
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola
Nagy összegű támogatást kapott a Szőnyi Benjamin iskola A legújabb Magyar Közlöny szerint egy kormányhatározat az iskola infrastrukturális fejlesztéseinek támogatásáról döntött.
 
A szalonczukkedli rágcsálás napjai
A szalonczukkedli rágcsálás napjai Ugye hogy olvasóink is addig nyomkodják őket, amíg nem találnak zselést? Íme a karácsonyfa elmaradhatatlan ékességének izgalmas története.
 
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része?
Tudta, hogy a Csendes éj a kulturális világörökség része? Az ünnepek alatt minden évben felcsendülnek a Csendes Éj és az Ave Maria dallamai. Keletkezésük története azonban kevesek számára ismert.
 
Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban
 Egyszer volt, ma is van - karácsonyi szokáseredet hazánkban A karácsony a keresztény egyház egyik legnagyobb ünnepe. De vajon honnan ered mindez? Mióta szokás a faállítás, mi került régen és mi kerül ma az a karácsonyi asztalra?