Lassan befejezéséhez közelednek a hódmezővásárhelyi Környezeti Információs Központ által szervezett, február közepén kezdődött foglalkozások, amelyekre a város óvodáiból azok a kreatív és a világ dolgaira különösen fogékony nagycsoportosok jártak, akiket az óvoda javasolt.
Fotók: VH
A Zöldbúvár Tehetségműhelyben egy speciális élménypedagógiai módszerrel igyekeztek felkelteni a 25 fős kis csapat érdeklődését. Sikerrel!
„Meglepő hogy nem volt lemorzsolódás, most május közepén is – talán egy gyerek kivételével - ugyanaz a lelkes csapat vesz részt a kéthetente tartott interaktív foglalkozásokon”- mondta Bozókiné Szabó Ildikó pedagógus.
Az általa kidolgozott programban a kiválasztott gyerekek komplex foglalkozásokon vettek részt, amibe többek között a környezeti ismeretek, kreatív gondolkodás, felfedezés, ábrázolás tartozott.
Mindeközben, játékos formában ismerkedtek például az ősember korával, a minket körülvevő állat- és növényvilággal, a természettudományos kutatás eszközeivel. A program külön érdekessége, hogy lokálpatrióta, vagyis Hódmezővásárhely helyi sajátosságait is beleszőtték a foglalkozásokba. Így aztán volt olyan alkalom, hogy nemcsak az Erzsébet Kórház ’L’ épületében igényesen kialakított Környezeti Információs Központban voltak a foglalkozások. Jártak a Tornyai János Múzeumban, lovaskocsival körbejárták a Kása erdőt, legutóbb, május 21-én pedig – mint képeinken is látható – a Tájházzal ismerkedtek.
Az otthoni mikrosütőhöz, konyhai robothoz szokott gyerekeket szinte elvarázsolták a régi eszközök a Tájházban kialakított konyhában. Terendi Viktória néprajzkutató a régen használt háztartási, állattartási és az egyéb ház körüli tárgyak aprólékos bemutatója után, a gyerekek valódi kemencében ott helyben sült cipócskát majszolhattak.
A gyerekekért érkező szülők elmondták, minden alkalommal „közelharcot kell vívni,” hogy a foglalkozás végén hazainduljanak, mert mindig marad valami „halaszthatatlan” megnézni, lerajzolni, kérdezni, megbeszélni valójuk.
Egyáltalán nem meglepő, - hogy mint megtudtuk - a következő tanévben ismét szerveznek Zöldbúvár Tehetségműhelyt és a sikert látva már nem egy, hanem két külön csoport indításában gondolkodnak.