Kultúra, oktatásMikor kell a táborban elfújni a gyertyát

2014. november 12., szerda
 

Az általános iskolák 7-8. osztályos tanulói számára november 12-én a BFMK-ban pályaorientációs vetélkedőt rendezett az MH 5. Bocskai István Lövészdandár.

 

Fotók: VH

 

 

Sidló Kitti vezette a vetélkedőt, aki két feladat közötti időben a Vásárhelyi Híreknek röviden arról beszélt, hogy ezzel a délutánnal is egy kicsit a katonai pálya felé szeretnék orientálni a diákokat. A Gregus Máté Szakképzőben a Katonasuli, vagyis a katonai alapismeretek képzése bevált és népszerű a diákok körében. A Bocskai Lövészdandár Hódmezővásárhelyi Helyőrség Társadalmi Kapcsolatok Alosztály munkatársa azt is elmondta, 7. és 8 osztályosokból álló, - a város valamennyi általános iskolájából és a Bethlenből 12 - csapat tagjainak kellett összemérnie a tudását.

 

Egyáltalán nem a katonaélet volt a téma, hanem szélesebb, közvetve vagy közvetlenül kapcsolódó műveltségi tesztek adták fel a leckét a csapatoknak. Mert például az csak az egyszerűbb kérdések közé tartozott, hány tagállama van a NATO-nak? Többek között zenei tesztet is meg kellett oldani. Például az Il Silenzio milyen katonai eseményen hangzik el? Vagy: a Lefúvás jel elhangzásakor mit tesznek a katonák? A becsapós kérdésre a három válasz lehetőségen jókat derültek: A: befejezik a focimeccset, B: a táborban sötétedés után elfújják a gyertyákat, C: folytatják amit eddig csináltak.  

 

A néhány tréfás, vagy könnyű tesztkérdés mellett, azért szükség volt lexikális tudásra is. Meglepetésre, több csapatban lányok is „megvívták” a katonai teszt csatákat. A Kertvárosi Általános Iskola csapatában például három lány volt és csak egy fiú. A Vásárhelyi Híreknek az egyik lány elárulta, van némi helyzeti előnyük, mert a bátyja katona, így aztán a tesztek sem okoznak gondot, mert „képben van.”

 

A tavalyi hasonló vetélkedőből tudjuk, hogy az őszi elméleti fordulót, májusban egy gyakorlati verseny követi, amely a Helyőrségi Laktanyában lesz. A második fordulóban a résztvevő diákoknak öt helyszínen kell majd a kijelölt ügyességi feladatokat teljesíteni. Ide már nem annyira a tudás, hanem egy kis az ügyesség és némi bátorság kell majd.

 

Eredmények!

 

I. helyezett csapat Bethlen Gábor Református Gimnázium 7/a.: Téren Levente Márton, Búzás Krisztián, Varga Előd László, Szporny Armand

II, helyezett csapat Gregus Máté Általános Iskola 7-8. osztály: Rakazov Krisztián, Czövek Róbert, Gyöngyösi Szabolcs, Gugcsó Milán.

III. helyezett csapat Liszt Ferenc Általános Iskola 8/a.: Kucsera Milán, Magyar Gergely, Péntek Patrik, Szabó Ábel

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Légiháború Magyarország felett

Légiháború Magyarország felett

Az Emlékpontban október közepe óta látható, a Magyarországot ért 1944-45-ös légitámadásokról nyílt kiállításhoz kapcsolódó konferencia lesz.
Szezonzárás aranyakkal

Szezonzárás aranyakkal

A Hód Fitness SE. számára ismét dobogós helyezésekben gazdag versenynap volt. Éves összesítésben pedig három csapatuk is győzött. Eredményekkel és képekkel!
Vajon lesz megoldás?

Vajon lesz megoldás?

Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

 

És ezt már olvasta?

Befürödhetünk a szökőkutakkal
Befürödhetünk a szökőkutakkal A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026 Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
 
A roma holokauszra emlékeztek
A roma holokauszra emlékeztek Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 
Tanévi menetrend 2026/2027
Tanévi menetrend 2026/2027 Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Tűz volt Batidán
Tűz volt Batidán Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.