Kultúra, oktatásMetafizikus festői világ az Őszi Tárlaton

2011. szeptember 29., csütörtök
 
Metafizikus festői világ az Őszi Tárlaton

Nagy Imre: Az egyik legismertebb hazai kortárs festő, Fehér László alkotásaiból nyílik kiállítás Hódmezővásárhelyen, az Alföldi Galériában október 8-án.

 

 

Képünkön Nagy Imre muzeumigazgató

Fehér László festménye előtt (Fotó: VH)

 

 

A Vásárhelyi Őszi Tárlat hagyománya, már 1954-től, az első kiállítástól kezdve, hogy a Tornyai-plakettel jutalmaznak egy alkotót, aki aztán a következő évben az Őszi Tárlat kísérő rendezvényeként önálló kiállítással mutatkozhat be. Szeptember 29-én Fehér László 17 alkotását láthatja a nagyközönség, tájékoztatta a sajtót Nagy Imre múzeumigazgató. Az Alföldi Galéria  már  képeivel berendezett emeleti termeiben, Nagy Imre beszélt arról, hogy   a képek egy része az idén vagy az elmúlt években készült és többségében különleges, monokróm képek kerülnek bemutatásra. Felhívta a figyelmet arra, hogy vannak képei, amelyek szinte metafizikus hangulatot árasztanak, azzal hogy az alakokat csupán egy kontúr jelzi. A vásárhelyi tárlatba a fekete – fehér képek mellé néhány színes festményt is beválogattak, éppen azért, hogy megismerhessék Fehér László egyedi színkezelését is.

 

Fehér László 1993-ban Munkácsy-, 2000-ben Kossuth-díjat kapott. 2006-ban Magyar Képzőművészet Kategória Prima-díjjával tüntették ki, illetve a Magyar Kultúra Követévé választották. A festőművész és Hódmezővásárhely kapcsolata csaknem négy évtizedes múltra tekint vissza, Fehér László ugyanis 1972-ben elsőéves főiskolásként az alföldi városban vett részt élete első művésztelepén. Elmondása szerint ekkor annyira megszerette a várost és az itt élő embereket, hogy kisebb megszakításokkal az Őszi Tárlat állandó kiállítójává vált. A 2009. évi Őszi Tárlaton Hódmezővásárhely Endre Béla-díját vehette át, tavaly pedig a tárlat fődíját szavazta meg a festőnek a kiállítás tizenegy tagú szakértő zsűrije.

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

Október elsejétől Őszi Hetek Vásárhelyen

 
 
B.Sz.Z
 

Olvassa el ezt is!

Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Megemlékezés az 1919. július 25-én történtekről

Július 25-én az önkormányzat a kutasi úti emlékműnél elhelyezte az emlékezés koszorúját. 
Tűz volt Batidán

Tűz volt Batidán

Július 26-án délelőtt nagy területen égett az aljnövényzet, a gaz Hódmezővásárhely batidai településrészén, a Vásárhelyi utcánál.
Tanévi menetrend 2026/2027

Tanévi menetrend 2026/2027

Mi várható a 2026/2027-es tanévre vonatkozó oktatási rend esetében, részletes menetrend, amely a tanítási szünetek idejét is tartalmazza.
A roma holokauszra emlékeztek

A roma holokauszra emlékeztek

Augusztus 2-án a roma holokauszt áldozataira emlékezve, a vásárhelyi zsinagóga falán elhelyezett emléktábláná koszorúzás volt.
 

És ezt már olvasta?

Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is
Méltó emlék a jövő nemzedékei számára is

Hódmezővásárhelyen augusztus 20-án délelőtt a hagyományoknak megfelelően ünnepséget rendeztek a Szent István téren.

 
Befürödhetünk a szökőkutakkal
Befürödhetünk a szökőkutakkal A napokban várható kánikula miatt a szülőknek érdemes jobban figyelni a szökőkutainkra, amelyeket eredetileg nem fürdésre tervezték.
 
Vajon lesz megoldás?
Vajon lesz megoldás? Az agrár- és élelmiszergazdasági miniszter segítségét kérte Márki-Zay Péter polgármester az ATEV Fehérjefeldolgozó Zrt. bűzterhelése miatt.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 33. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026
Borfesztivál Hódmezővásárhelyen 2026 Augusztus 20-a, I. István király 1083-as szentté avatására és a magyar államalapításra emlékezik. A mindig többnapos ünnephez borfesztiválok, kulturális események egész sora kapcsolódik. 
 
Vásárhelyen született Antal Imre
Vásárhelyen született Antal Imre Július 31-én lenne kilencvenegy éves Antal Imre Erkel Ferenc-díjas zongoraművész, műsorvezető, showman, az elmúlt évtizedek egyik népszerű tévés személyisége.
 
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola
Bővül a Szőnyi Benjamin iskola Háromszintes, mintegy ezerötszáz négyzetméteres épületrésszel bővül a hódmezővásárhelyi Szőnyi Benjámin Református Általános Iskola.