
Nem volt jogszerű a felmondás. Ezért kötelezik a Bethlent, hogy az érintetteket helyezze vissza eredeti munkakörükbe. Ezzel együtt meg kell fizetni a valamivel több mint 4 millió forint elmaradt bérüket és a 450 ezer forint perköltséget is. A Református Egyházközség fellebbezett.
Tavaly, egy héttel a tanévkezdés előtt augusztus 23-án felmondólevelet kapott kézhez a hódmezővásárhelyi Bethlen Gábor Református Gimnázium öt pedagógusa. A levélben leírtak szerint október 5-től nem tartanak igényt a munkájukra. Annak idején, a frissen kinevezett igazgató, Dr. Kádár Péter elmondta, az intézményfenntartó az Ótemplomi Református Egyházközség július 14-i létszám-racionalizáló határozata szerint járt el. Az is elhangzott, a létszámcsökkentésnél fontos szempont volt, hogy olyanoktól váltak meg, akiknek van más kereseti lehetőségük is. Az öt pedagógus közül csak egy maradt munkanélküli, Pintérné Kurunczi Magdolna. A tanárnő két mási kollégájával együtt a Munkaügyi Bíróság elé vitte az ügyet. A napokban megszületett az elsőfokú ítélet, amely szerint nem volt jogszerű a felmondás. Ezért kötelezik a Bethlent, hogy az érintetteket helyezze vissza eredeti munkakörükbe. Ezzel együtt meg kell fizetni a valamivel több mint 4 millió forint elmaradt bérüket és a 450 ezer forint perköltséget is. A Református Egyházközség fellebbezett.
Pintérné Kurunczi Magdolna a Vásárhelyi Hírek kérdésére, hogy miért húzódott ilyen sokáig a per, azt mondta, ítélet csak a harmadik tárgyalás után született. Az ítéletet kommentálva Pintérné elmondta, szinte biztos volt a számukra kedvező ítéletben, az hogy esetleg visszamenne az iskolába a másodfokú döntés függvénye, bár biztos abban, hogy helyben hagyják az első fokú ítéletet. Hozzátette, a Munkaügyi perrel párhuzamosan zajlik az Egyenlő Bánásmód Hatóságnál tett bejelentés kivizsgálása is. Ennek is ő a beadója, két másik pertársának jóváhagyásával. Arra a kérdésre, vajon mi lehetett a háttere a váratlan elbocsátásoknak, elmondta, tavaly ősszel ő is ezt kérdezte. Látott bizonyos összefüggéseket, amelynek igazolását több fórumon is kereste az általa vélt illetékes döntéshozóknál, mert mint mondta megmagyarázhatatlannak tartotta, - amit egyébként a bíróság az ítélet indoklásában is megállapított,- hogy két pedagógus felmondásakor a munkáltató nem indokolta, az átszervezés hogyan érinti munkakörüket, a harmadik esetben pedig csak az átszervezés és a létszámcsökkentés tényét közölték.