KözéletMegsértette Hódmezővásárhely jó hírnevét

2012. december 8., szombat
 
Megsértette Hódmezővásárhely jó hírnevét

Hódmezővásárhely vezetése szerint Gúr Nándor azzal sértette meg a város jó hírnevét, hogy nem dicsérte a gazdálkodásukat.

 

 

 

 


Egymillió forint nem vagyoni kártérítésre perli Gúr Nándor országgyűlési képviselőt, az MSZP alelnökét Hódmezővásárhely. A politikus egy sajtótájékoztatón fogalmazott meg egy állítást, ezzel nem ért egyet a város vezetése. Csakhogy nem azt kérik rajta számon, amit mondott, hanem azt, amit nem mondott. Gúr Nándor szerint az egész ügy lényege a megfélemlítés, vagyis, hogy senki se merje kritizálni a jelenlegi hatalmat. Az első tárgyalás pénteken volt a Miskolci Törvényszéken, ahol a felperes és az alperes is ismertette az üggyel kapcsolatos álláspontját. Döntés nincs, újabb tárgyalás jövő év elején lesz.

 

„Hódmezővásárhely az ország egyik legeladósodottabb települése, a város minden lakosára, a csecsemőtől az aggastyánig, több százezer forintnyi adósság jut". Ezt mondta Gúr Nándor még július 20-án a hódmezővásárhelyi polgármester-választási kampányban; sajtótájékoztatón elhangzott kijelentése be is került az MTI tudósításába. Állítását viszont rossz néven vette a városvezetés, olyannyira, hogy a politikust a város nevében beperelték, mondván, Gúr Nándor megsértette Hódmezővásárhely jó hírnevét.

Beadványukban kifogásolták: Gúr Nándor júliusban kizárólag azt a tényt emelte ki, „amely szerint a város adósságállománya a többi városhoz viszonyítottan jelentős mértékű, azt azonban elhallgatja, hogy a városnak nincs működési hiánya, és az adósságállomány segítségével megnégyszereződött a város vagyona, tehát a vagyonelemek bőségesen fedezik a tartozásállomány mértékét".

 

Az üggyel kapcsolatban Gúr Nándor – még a pénteki tárgyalás előtti miskolci sajtótájékoztatóján – azt mondta: nevetséges, amit a periratban összehordott a felperes. Ezzel az erővel a komplett Fideszt és KDNP-t is be lehetne perelni, amikor azt harsogják, hogy a szocialisták eladósították az országot. Arról ugyanis mélységesen hallgatnak a jelenlegi kormánypártok, hogy milyen jelentős infrastrukturális beruházásokkal sikerült gyarapítani az állami vagyont 2002 és 2010 között, vagy, hogy a közalkalmazottak bérének 50 százalékos megemelésével hány százezer család életkörülményein sikerült javítani. Gúr Nándor továbbra is fenntartja álláspontját, hiszen amit mondott, az hivatalos adatokkal alátámasztott tény, „legalább olyan tény, mint az, hogy Budapest Magyarország fővárosa".

 

A szocialista politikus kijelentette: ez a hercehurca egyetlen célt szolgál, azt, hogy egy politikus, vagy akár egy magánember ne merje kritizálni a jelenlegi hatalmat, mert abból könnyen kellemetlenségei származhatnak. „Amíg hang jön ki a torkomon, el fogom mondani a tényeket és a véleményemet, még akkor is, ha az nem tetszik a kormányzó rezsimnek. Remélem, 2014-ben a választók elzavarják őket, s egy olyan kormány veheti át az ország irányítását, amely demokratikusan, valóban az ország és az itt élő emberek érdekeit figyelembe véve teszi a dolgát" – mondta az MSZP alelnöke.

 

 

Kapcsolódó cikkünk:

 

Hódmezővásárhely főjegyzője pert indítana az MSZP alelnöke ellen

 
 
Forrás: északonline
 

Olvassa el ezt is!

Alakul a fesztivál menetrend

Alakul a fesztivál menetrend

A 2026-ban négy naposra bővült szegedi rendezvény célja, hogy egyedülálló hangulatú időutazásra hívja a látogatókat.
Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban

Kiállítás a Nagy Sándor utcai Kerámia Központban

A Wartha Vince-diplomadíjat elnyerő keramikusművészek alkotásaiból nyílik kiállítás a Nemzetközi Kerámia Központban.
Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen

Kitüntetések 2026 - Vásárhelyen

Március 15-én díszközgyűlésen adták át Hódmezővásárhely kitüntetéseit, elismeréseit.
A negyedik negyedre elfogyott az erő

A negyedik negyedre elfogyott az erő

Saša Vejinović csapatának lehetősége volt, hogy megtartsa az esélyét a felsőházi rájátszásra, ám sok hibával játszott, és végül 20 pontos vereséget szenvedett.
 

És ezt már olvasta?

Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen
Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen A Magyar Majorette Szervezetek Szövetségével közösen rendezte meg a Crystal Dance Club a Hello Spring Open mazsorettfesztivált és -versenyt.
 
Uniós támogatással indult női egészségfejlesztési program
Uniós támogatással indult női egészségfejlesztési program A nők egészségtudatosságát javító program indul Csongrád-Csanád vármegyei szakképzési intézményekben, így Vásárhelyen is.
 
A kosárlabda szezon bravúrja
A kosárlabda szezon bravúrja Március 27-én este a bajnoki listavezető és már biztosan alapszakasz-győztes Kozármisleny otthonába látogatott a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Magyar Péter Vásárhelyen
Magyar Péter Vásárhelyen Sem kordon, sem testőrhad, sem pedig mesterlövészek nem voltak a TISZA Párt vásárhelyi rendezvényén. Viszont óriási tömeg gyűlt össze kedden este.
 
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 12. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Orbán Viktor Vásárhelyen
Orbán Viktor Vásárhelyen A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett