
Hódmezővásárhelyen Cittaslow Tolerancianapot rendeznek november 16-án. A Megyei Jogú Város az első magyarországi település, amely a Cittaslow, "élhető város" Mozgalomhoz csatlakozott. A mozgalom céljai között szerepel egymás megismerése, a különbözőségek elfogadása, a közösség összetartása kiemelt szerepet kap.
Képünk az 5 éves Csodaház ünnepém készült (Fotó: VH archív)
A rendezvény keretében a vásárhelyiek közelebbről is megismerhetik a hátrányos helyzetű, illetve fogyatékkal élő gyermekek és felnőttek életét.
A Városháza dísztermében fél kilenckor Dr. Kószó Péter alpolgármester köszönti a vendégeket, majd szakmai előadásokat hallhatnak az érdeklődők elsősorban a toleranciáról. Ezt követően a Hódmezővásárhelyen fogyatékkal élőkkel foglalkozó intézmények mutatkoznak be, köztük a HTKT Kapcsolat Központ, az Egyesített Bölcsődei Intézmény, a Csodaház Foglalkoztató Napközi és Fejlesztőiskola, a Badalik Bertalan Szociális Szolgáltató, a Hajléktalanokat Gondozó Egyesített Intézmény, a Szivárvány Szakosított Szociális Otthon, valamint a Kozmutza Flóra intézményei.
Délelőtt tizenegy órától középiskolások látogatnak el az intézmények nagy részébe, hogy személyesen is megismerjék az ott zajló munkát, és betekintést kapjanak a gondozottak, valamint a dolgozók hétköznapi életébe.
Délután a HISZK Eötvös József Székhelyintézményben az érdeklődők szakmai műhelyeken vehetnek részt, ahol drámapedagógiai foglalkozás, kutyaterápiás bemutató, jelnyelvi tanfolyam, a fogyatékkal élőkkel közös vetélkedő és kézműves foglalkozás teszi különlegessé a találkozást. A program során a fiatalok játékos formában kipróbálhatják, hogy egy-egy érzékszerv nélkülözésével milyen nehéz megoldani az adott feladatokat. Így végigmehetnek a tolókocsis akadálypályán, megmérettethetik magukat az ülőröplabdában, képet készíthetnek a szájjal festés technikájával, a Láthatatlan” játékban vakon vehetnek részt, míg a Szavak nélkülben” a frissen megszerzett jelnyelvi tudásukat alkalmazhatják.