GazdaságMég mindig jól jön a segítség

2016. december 15., csütörtök
 

2014-ben 760, tavaly 800, idén viszont nem haladta meg a félezret az ajándékozottak száma. December 15-én délben közel 450 doboz tartós élelmiszer kiosztását kezdték meg Hódmezővásárhelyen.

 

 

 

 

 

A Balogh Imsi Sportaréna előcsarnokában a szokásos precíz szervezés mellett, zökkenőmentesen vehették át az előre összeállított dobozokat a vásárhelyi közfoglalkoztatottak.

 

„Jaj de nehéz” - mondta egy középkorú nő a Balogh Imsi Sportaréna előcsarnokában. Ezúttal azonban nem a szociális helyzetére hanem a karácsonyi ajándékcsomag súlyára utalt. Idén is legalább 6 kilogramm súlyú tartós élelmiszert kaptak a hódmezővásárhelyi közfoglalkoztatottak.

 

 

December 15-án közel 450 közfoglalkoztatott a kapott értesítés alapján az előre összeállított bedobozolt élelmiszert a Balogh Imsi Sportaréna előcsarnokában vehette át. A tavalyi évhez képest idén nem volt tumultus, mert az osztásra 3 óra állt rendelkezésre.

 

Az ajándékokat többek között Bálint Gabriella települési képviselő adta át, aki mint mondta, a város szeretné éreztetni megbecsülését, azok iránt, akik évszaktól függetlenül sokat tesznek a város szépítéséért.

 

A közfoglalkoztatottak persze nemcsak a város utcáinak, parkjainak rendben tartásáról gondoskodnak, hanem sokan dolgoznak Vásárhely közintézményeiben, nemegyszer a végzett szakmájuknak megfelelő, vagy azt megközelítő munkakörben.

 

A élelmiszercsomagban 1-1- liter tartós tej, olaj, 1-1 kilogramm cukor, liszt, kétféle tészta, két nagydoboz máj, illetve húskonzerv, szilvabefőtt, lekvár, tea van.

Kiskereskedelmi forgalomban nagyjából 5000 forint értékű élelmiszer teszi könnyebbé a karácsonyi készülődést.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Vásárhely jövője - tervek és lehetőségek

Vásárhely jövője - tervek és lehetőségek

Lázár János interjú! Szorosabb kapcsolat Vásárhely és Szeged között. Nagy az esély, hogy Hódmezővásárhely a Dél-Alföld agrárcentruma legyen.
A Tisza újabb segélykiáltása

A Tisza újabb segélykiáltása

December eleje óta újabb fekáliás hullám vonul le a Tiszán, Csanytelek, Mindszent vonalában. Nyomában bűz és kipusztult halak. Képekkel!
Idén nincs akadálya a kiállítás megrendezésének

Idén nincs akadálya a kiállítás megrendezésének

A kiállítás - amely tavaly a ragadós száj- és körömfájás járvány miatt elmaradt - az állategészségügyi hatóságtól megkapta a valamennyi szükséges engedélyt.
Magyar Péter Vásárhelyen

Magyar Péter Vásárhelyen

Sem kordon, sem testőrhad, sem pedig mesterlövészek nem voltak a TISZA Párt vásárhelyi rendezvényén. Viszont óriási tömeg gyűlt össze kedden este.
 

És ezt már olvasta?

A kétnapos Majális programja
A kétnapos Majális programja Ismét a Népkertben lesz a kétnapos Majális, elsején pénteken és másodikán, szombaton. A Vásárhely Kártya tulajdonosok számára ingyenes lehetőségek.
 
Bajnokság házi ünnepséggel
Bajnokság házi ünnepséggel Hódmezővásárhely volt a házigazdája az idény első fitkid versenyének, amely egyúttal kvalifikációs lehetőséget jelentett az Európa Kupára.
 
Ezúttal könnyed győzelem volt
 Ezúttal könnyed győzelem volt Április 17-én a GYKC UNI Győrt fogadta a Vásárhelyi Kosársuli az NB I/B Zöld csoportjának alsóházi rájátszásában.
 
Rajzpályázatot díjaztak
Rajzpályázatot díjaztak A rajzpályázatra a nagycsoportos korosztály mesefeldolgozásokat készített, amelyhez 8 ország meséiből készült könyv volt a kiindulási pontjuk.
 
Ismét érkeztek Lynx-ek Vásárhelyre
Ismét érkeztek Lynx-ek Vásárhelyre Érkeznek az új Lynx páncélozott gyalogsági harcjárművek az MH Kinizsi Pál 30. Páncélozott Gyalogdandárhoz.
 
24 óra alatt összegyűlt a bírság ötszöröse
24 óra alatt összegyűlt a bírság ötszöröse Április 10-én és 14-én a Nemzeti Választási Bizottság egyhangúlag megszavazta a kétszer 1 millió 614 ezer forintos bírságot a Facebook-oldalakon megjelent véleményei miatt.
 
Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert
Milliókra bírságolták a vásárhelyi polgármestert Márki-Zay Péter egy Facebook-videóban közölte, hogy a Kúria jóváhagyta a Nemzeti Választási Bizottság (NVI) bírságát. Szeretné ha gyűjtéssel segítenék a bírság kifizetését.