
A vásárhelyi Liszt Ferenc Ének Zenei Általános Iskola is csatlakozni szeretne a referencia intézmények országos hálózatához, amelyre az ének-zene oktatásban szerzett több évtizedes tapasztalat és már eddig is jól bevált módszerek alapján minden esélyük meg is van.
Fotó: VH
Sőt már előminősített referencia intézményként, rendelkeznek pozitív előminősítési nyilatkozattal és elfogadott Intézményi Fejlesztési Tervvel.
Egy nyertes pályázat által közel négymillió forint áll rendelkezésre, hogy november 30-ig kialakítsák a referencia intézményi működéshez szükséges szervezeti, oktatásszervezési és szolgáltatásszervezési kereteket.
„Több éve jól működő képesség és készségfejlesztő gyakorlataink vannak, de szintén jól beváltak a kompetenciaméréseink intézményi elemzései. Ez utóbbira pedig már van is érdeklődés” mondta a Vásárhelyi Híreknek Forrainé Kószó Györgyi az iskola igazgatója (képünkön).
Az iskola referenciái közé tartozik majd a jeles napokhoz kötött – és tegyük hozzá, Hódmezvásárhelyen is nagy közérdeklődésre számot tartó – hangversenysorozataik, az óvoda-iskola kapcsolat módszertana, vagy például a ’Szó-Tár’ címet viselő idegen nyelvi napjuk. Mint az igazgatónő elmondta, ez utóbbi programnak az az érdekessége, hogy „demokratikus” elven, a jó megvalósítás érdekében, a gyerekek is hozzátehetik saját ötleteiket. A referenciák közé sorolhatók továbbá az alsó tagozatosok részére összeállított fejlesztőjátékok, amelyek különlegessége, hogy nem a szokásos feladatlapokra épülnek, hanem természetes anyagokat használnak a gyerekek.
Forrainé Kószó Györgyi elmondta, ahhoz hogy ezeknek az úgynevezett ’Jó gyakorlatoknak’ a referencia intézményévé váljon a Liszt, többek között teameket, a működési rendet kell kialakítani, továbbképzéseket kell szervezni. És mint mondta, szeretnének megvalósítani egy régóta esedékes elképzelést: egy olyan helyiséget, amelyben korszerű körülmények között fogadhatják majd az iskola módszertani gyakorlatával ismerkedő szakembereket, vendégeket.