




Ha a Youtube-ra óránként 72 órányi videó kerül fel, akkor még megbecsülni sem lehet, hogy ugyanannyi idő alatt mennyi fotó kerülhet fel a netre. Ma már mindenki azonnal előkapja a fényképezőgépét, de inkább a telefonját, és „nyomja”, ha bármi inspiráló van a környezetében.
Antalóczy Tibor fotóművész a Vásárhelyi Híreknek ezt úgy kommentálta: „Amit látunk, fotózással általában nem feldolgozható. Ezt sokan nem tudják, vagy nem gondolják végig.”
Ennek megértésére, a fotózás apró trükkjeinek elsajátítására a Mártélyi Kaland sorozat részeként, Hódmezővásárhely önkormányzata és a Zöld Kapocs Oktatóközpont, a Természet színei címmel rendezett fotótúrát.
Művészet és gyakorlatiasság, lehetett volna a mottója a vártnál is nagyobb sikerű délutánnak. Több mint 70 érdeklődő vett részt a Mártélyi Tájvédelmi Körzetben, vagyis az igazán autentikus környezetben zajló programon.
Antalóczy Tibor fotóművész, a délután szakmai vezetője szerint az elénk táruló táj szépsége csak a szemünkkel fogható be, a fényképezőgép optikájával kevésbé. Ezért, ilyenkor érdemes egy-egy részletre koncentrálni. Az exponálás előtt meg kell figyelni a fény irányát, intenzitását, a távolság beállítását.
A város valamennyi oktatási intézményéből érkezett 70 diák és érdeklődő felnőttek, Antalóczy Tibor ismereteivel felvértezve, kezükben fényképezőgéppel vagy fotózásra alkalmas mobiltelefonnal járták be az üdülőterületet. A csoport több helyszínen és különböző perspektívákban dolgozott.
A Bodnár Bertalan Oktatóközpontban már második éve tartanak úgynevezett zöld órákat a Zöld Kapocs Oktatóközpont környezeti nevelőinek ajánlásával. A résztvevők a természeti környezetben élményszerű órákat tölthetnek el.