SportMajd csak választ valamit!

2012. szeptember 21., péntek
 

Szeptember 21-22-én Hódmezővásárhelyen, ötödik alkalommal várták a gyerekeket a Nagy Sportágválasztóra, amelyet ezúttal szinte a város szívében, a Hódtói Sportcentrum pályáinak bevonásával, egy nagy füves területen rendeztek meg. 

 

 

 

 

 

Az új helyet, a nagy füves teret, a Hódtói Sportcsarnok szomszédságában máris többen sokkal ideálisabb helyszínnek tartják, mint a Városi Stadion körüli területet. Mint azt keddi sajtótájékoztatóján Horváth Zoltán, az önkormányzat sportreferense elmondta, ott már nem is lesz többet Nagy Sportágválasztó, mert az új beruházások részeként megépített füves pálya földalatti öntözőrendszere miatt, nem lehet katonai sátrakat felállítani.

Az első nap bebizonyította, hogy jól átlátható, remekül körbejárható a sok helyszín, igaz a tavaly őszi 35 helyett, ezúttal valamivel kevesebb, 20 sportolási lehetőségből lehetett választani, 34 egyesület és klub részvételével.

 

Az új helyszínnek több sportág képviselői különösen örültek, köztük a BMX bringások. Amit eddig a Városi Stadionban nem tehettek meg, most a fixen megépített pályán hatalmas lelkesedéssel „bemutatózhattak”. Ment a vázpörgetés, palánkozás, hajmeresztő ugratásokkal „kábították” a gyerekeket. Ottjártunkkor éppen az Oldalkosár utcai óvodások ámuldoztak és biztosan irigykedtek is, hiszen a legtöbbjük kisbiciklijén a szülők a hátsó dupla pótkerekét még nem szerelték le.

A Nagy Sportágválasztón a kétkerekűek sportjai mellett, egy valamivel „erőteljesebb” is kint volt, mégpedig a motocross, amely a Center Motorsport Club révén országosan is öregbíti Hódmezővásárhely motorsportjának hírnevét. Pénteken a sátrukhoz látogatók éppen találkozhattak a vásárhelyi klub egyik legjobbjával, Nagy Alexxel, aki a múlt héten ismét nyert, méghozzá az Utánpótlás Bajnokság, 1. és 2 osztály meghívásos versenyén állhatott a dobogó legfelső fokára.

Az idei sportágválasztó legmenőbb sportjai a fiúknál a küzdősportok, a lányoknál pedig a tánc, fitness és társai. A kevésbé „mutatós” sátrak előtt kisebb volt az érdeklődés, ami persze csalóka, hiszen például a Hód Úszó SE sátránál nem volt nagy forgalom, viszont a város egyik nagy létszámú és igen sikeres egyesülete. Volt aki remek „interaktív” ötlettel rukkolt elő, mint például a Hód- Mentor Tájékozódási Futó SE. Egy nagy bekerített területen felállítottak sok, a tájfutóknál használatos ellenőrző pontot és a gyerekeknek időre a számozást követve kellett végigfutni. Mondhatnánk, az alapozást éppen a mellettük lévő sátornál lehet elkezdeni, de azért annál komolyabb erőbedobásra volt szükség, hogy a Kriko-Gym testépítő és alakformáló szalon sátra előtt felállított fekvenyomón könnyedén emelgethessék a súlyokat. Hogy a sok edzésnek milyen eredményei lehetnek, arról éppen most vasárnap győződhet meg az, aki elmegy a Mozaik Kamarateremben megrendezésre kerülő testépítő bemutatóra és versenyre.

 
 
VH
 

Olvassa el ezt is!

Magyar Péter Vásárhelyen

Magyar Péter Vásárhelyen

Sem kordon, sem testőrhad, sem pedig mesterlövészek nem voltak a TISZA Párt vásárhelyi rendezvényén. Viszont óriási tömeg gyűlt össze kedden este.
Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében

Vásárhelyi diák is helyezést ért el a SzakmaSztár döntőjében

Idén a megyéből 9 szakképző intézményből, 10 szakmából összesen 14 fő jutott be a döntőbe. A HSZC iskoláiból 3 tanuló ért el helyezést.
Kitüntetések Március 15-e alkalmából

Kitüntetések Március 15-e alkalmából

Magyar Érdemrend lovagkeresztet, illetve Magyar Arany Érdemkeresztet vehettek át vásárhelyi közéleti személyisége.
Három Bach koncert Vásárhelyen

Három Bach koncert Vásárhelyen

A Szentháromság-templomban, a Református Ótemplomban és az ótemplomi gyülekezeti teremben is rendeznek Bach-koncertet márciusban.
 

És ezt már olvasta?

Családi események Hódmezővásárhelyen 2026
Családi események Hódmezővásárhelyen 2026 2026. 13. hét. Mindannyiunk élete egy csepp a végtelen óceánban...
 
Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál
Vásárhelyi kötődésű művészek alkotása a TIK bejáratánál Március 26-án avatták fel a Szilassi-poliéderként ismert nagyméretű alakzatát, amely hét lapból áll, és valamennyi lap minden másikkal szomszédos.
 
Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen
Országos fesztivál és verseny Hódmezővásárhelyen A Magyar Majorette Szervezetek Szövetségével közösen rendezte meg a Crystal Dance Club a Hello Spring Open mazsorettfesztivált és -versenyt.
 
Uniós támogatással indult női egészségfejlesztési program
Uniós támogatással indult női egészségfejlesztési program A nők egészségtudatosságát javító program indul Csongrád-Csanád vármegyei szakképzési intézményekben, így Vásárhelyen is.
 
A kosárlabda szezon bravúrja
A kosárlabda szezon bravúrja Március 27-én este a bajnoki listavezető és már biztosan alapszakasz-győztes Kozármisleny otthonába látogatott a Vásárhelyi Kosársuli.
 
Orbán Viktor Vásárhelyen
Orbán Viktor Vásárhelyen A rendezvény előtt egy helyi Békemenet indult a Népkerttől majd onnan érkeztek meg az országjárás helyszínéül szolgáló Bessenyei Ferenc Művelődési Központ elé.
 
Földesi Zoltán magyar bajnok lett
Földesi Zoltán magyar bajnok lett A hódmezővásárhelyi ITF Taekwon-do csapat versenyzője a serdülő -60 kg-os kategóriában magyar bajnoki címet szerzett